Gascoigneho šarlatové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 182.227 (?) 
13.1.2012 20:04

,


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 220.182 (?), 13.1.2012 21:00

Já to nefotila, my ho už cca 4-5 let nemáme. Ale něco jsem se ho nasklízela a najedla, byl to širokánský strom, kupodivu plodil pravidelně, i když říkají, že mívá střídavou plodnost. Vím dobře, jak vypadá a tu jeho aromatickou chuť mám na jazyku, když si na něj vzpomenu. Už si tady u diskuze připadám jak Pavlovův pes, také začínám slinit cheeky. Nejvěrnější je ta fotka z "prodeje stromků".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.10.2012 22:25

Gascoigneho šarlatové (Mr.Gascoyne v Sittingbourne, Anglie 1871) v letošním roce moc nezazářilo. Ovšem zatím jen z hlediska velikosti a sem tam nějakými těmi stroupky (od "bio" pěstitele). Takovými fotkami by se pan Vlastimil jistě nechlubil. Co se týče chuťových vlastností, tak tato odrůda má moji plnou důvěru i tento rok, protože jistě nepatřil k těm rokům studeným. Prozatím jsem nechutnal ani DELIGU (Golden delicious x Gascoigneho šarlatové), ani originál - Gascoigneho šarlatové. U Deligy ani nedoufám, že bude plná, specifická příchuť zachována.

Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 19.10.2012 22:37

Gascoigneho = ňam, ňam cheeky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.10.2012 22:42

Při psaní příspěvku jsem si říkal, že největší milovnice této odrůdy je právě paní Lída. Tak doufám, že letos si také nějaké splašíte. Teď nevím, jestli je ještě na zahradě máte, nebo už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 19.10.2012 22:50

Už bohužel ne, strom dožil - byl to čtvrtkmen na M4 a vydržel 50 let - šířku koruny měl přes pět metrů a jablek spoustu. Ráda bych ho měla znova, ale musím počkat, až se mi někde časem udělá vhodné místo, zatím ho nemám kam dát. Proto se tu u mne projevují reflexy Pavlovova psa :-)))  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.1.2014 17:02

Gascoigneho "nešmakes"? "Nešmakes"? Tak jednak necítím z plodů žádnou vůni a co se týká chuti, tak mi trochu připomíná Mac Intosh. Ten je ovšem mnohem výraznější. Já Gascoigneho šarlatové pěstovat nemusím, takže mě pěstitelské nectnosti odrůdy netrápí. Jak jsem už psal, tak plody Gascoigneho šarlatového nabízí jeden místní prodejce ještě i teď k prodeji od jakéhosi "bio" pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.43 (?), 14.1.2014 17:15

Gasciogneho by "móóc šmakes", kdyby ještě byl strom...wink   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.43 (?), 14.1.2014 19:10

V zásilkovém prodeji jsem zatím našla G.š. jen na A2, na dotaz mi řekli, že je zapěstovaný kmínek jako na vysokokmen a stromky mají kmínek tak silný, že udělat z toho čtvrtkmen, který potřebuji, by už nešlo. Ono ho časem určitě seženu i nižší, ale zatím prostě není.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.12.2014 19:56

Jahody "hadr". Ano, drazí přátelé, jahody úplný "hadr". Taková je Gascoigneho letos jedinečná pikanterie. Průměrných odrůd je mnoho, ale takto chuťově jedinečných jako šafránu. Takže palce letí rychle nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika