Gascoigneho šarlatové



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
21.10.2015 20:29

yes Hned zítra pro ně vyrážím. Je to přece jen velká lahoda, pane Jahoda.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.10.2015 20:33

Tak, milá Nočenko, letos prý nebudou. To jsme tedy my, kdož je nemáme možnost sehnat, o hodně přišli. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 200.132 (?), 23.10.2015 13:21

Aj, to abych si jich tedy moooc vážila.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.10.2015 21:37

Minulý rok jsem si nechal poslat stromek Gascoigneho, ale dal jsem ho sousedovi, který ho dal kdoví kam. Říkal jsem si, že plody tady mají každý rok, tak co. No a jak naschvál je letos nemají a zrovna, když by mohly být díky teplému létu skvělé. Myslím, že se Gascoigneho klidně může popasovat s odrůdami typu Mac Intosh. Má velmi zajímavou ovocnou příchuť. Jahodová není asi to správné slovo, ale prostě je to lahůdka. V minulém roce byly některé plody doslova famózní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 168.129 (?), 23.10.2015 22:55

Souhlasím s Petrem, že jeho chuť je velmi dobrá. Ale... byť jsem na něm vyrostl, dal bych dnes přednost jiným odrůdám. Chuť je typická, řekl bych parfémovaná, ale jinak než u rodiny "Maců". Víc do malinova snad. Nemám ho teď po ruce. Rozhodně je třeba zmínit jeho neduhy - velmi si tyká s monilií, ve špatném sklepě brzy vadne a ztrácí šťavnatost, trpí skládkovými chorobami, strupovitostí. Taky je potřeba zmínit, že řadě lidem, kterým jsem jej dával ochutnat přišel "příliš navoněný" a nechutnal jim. Věřím však že v přísnějším tvaru a pod vedením např. pana Polehly může dát špičkové, vyrovnané plody, luxusní chuti.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.10.2015 23:24

No tak, chlapi, já fakt nevím, co pořád máte s tím "parfémováním". Ta jako by malinová příchuť je asi trefa do černého. Gascoigneho, co kupuji pochází z ekologického pěstování, tedy bez používání chemie. Ve sklepě se nějak zvlášť nekazí a nějaký ten stroupek na výborné chuti jistě neubere. Nejlepší chuť bude mít pravděpodobně tak do Vánoc. Moniliová hniloba plodů byla zmiňována už víckrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.137 (?), 2.11.2015 15:46

Letos jsem si ze svého starého už málo plodícího stromu odebral rouby a zahradník mi je narouboval a o víkendu jsem zasadil 4 nove stromy této senzační odrůdy. Na chalupe (cca 400 mnm) rostla vzdy bez nemoci a rodila ob rok. Ted budu mit dve v HK a dve na chatě, tak uvídíme, jak se jim bude darit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.10.2020 15:02

Prosím o sděleník, kde bych mohla sehnat několik jablíček gaskonské šarlatové. pěstoval je dědeček a z dětství si je pamatuji, chtěla bych ještě jednou v životě tu chuť zažít. Koupila jsem si údajně tento stromek, letos měl 2 plody, ale není to ono, a myslímmže je to parména šarlatová, ošidili mě, buď úmyslně nebo ne, ale já nejsem odborník a přesto pznám jiný tvar jablka, jinou barvu, jinou chut.

Věra Topinková, Čelákovice

Tato odrůda má na zdejším fóru snad 3 nebo 4 vlákna (Gaskoňské šarlatové), tak jsem Váš příspěvek přemístil sem. Mám ho naroubované tady i na Vysočině, plodů jsem se zatím nedočkal. Jedna zdejší prodejna zdravé výživy nabízela každoročně BIO jablka Wealthy a Gaskoňské šarlatové,  a to byla hodně velká lahůdka tyto plody, to Vám řeknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.9.2021 19:02

Všechny plody na roubu poškozené buď ptactvem nebo hmyzem. Škoda. 

Gascoigneho šarlatové
Gascoigneho šarlatové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika