Fuji



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.7 (?)
25.7.2017 19:46
Mino BA: pekné jablko a aj ten dážď, konečne poriadne napršalo aj u nás... Fubrax patrí ku krajším, farebnejším klonom Fuji. Ja mám "klasické" Fuji, ktoré je teraz len slabúčko vyfarbené (foto 1). Ono aj v zrelosti je nenápadne ružovo-fialovo sfarbené, chuťovo rozdiel nie je. Ja mám už starší stromček, takže aj úroda bude väčšia (foto 2,3). Teší ma že Fuji niekto pestuje, táto odroda si to zaslúži. IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.2 (?), 7.8.2016 19:18, zobrazeno: 26215x

Najde sa niekto kto da fundovanu odpoved na otazku ci mi odroda jablone fuji bude alebo nebude zdrobnovat ak ju nastepim na jablonovy semenac?mam ju na mm106 a tam ma dost velke plody

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.147 (?), 7.8.2016 20:13
Fuji mám tiež na MM106 a plody bývajú pomerne veľké. Každopádne na semenáči bude rast bujnejší a dá sa očakávať neskorší nástup rodivosti. Či bude zdrobňovať neviem, keďže Fuji na semenáči nemám. Viac ako zdrobňovania by som sa obával alternácie v rodivosti, ku ktorej má Fuji sklony aj na slabšie rastúcich podpníkoch a na semenáči to môže byť vystupňované. Oboje (zdrobňovanie i alternácia) sa dajú čiastočne ovplyvniť prebierkou. Tá ale pri vyššom tvare stromu je problematická. Toto sú len moje úvahy, poradiť Vám bude vedieť niekto kto Fuji na semenáči vyskúšal (ak sa niekto taký nájde). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.154 (?), 7.6.2017 20:47
Fuji - veľmi zaujímavá a veľmi špecifická odroda. Nie jednoduchá na pestovanie (pre mňa určite). Na fotkách je štvrťkmeň na MM106, zasadený v r.2010. Dosť dlho sme hľadali spoločnú reč, najmä čo sa týka tvarovania, tvorby rodivého obrastu, alternácie rodivosti (letný rez, DSR...). Zdá sa že konečne nachádzame aký-taký súzvuk, na fotkách vidno celkom slušnú násadu plodov a aj tá koruna už nie je až takou katastrofou. Fuji je skrátka náročná jablonka, ale kvalita plodov stojí za tú námahu. Predpokladám že nie som jediný komu táto vydarená japonská odroda dáva zabrať. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 28.67 (?), 9.6.2017 13:04

Fuji (Fubrax) na 3ročnom stromčeku zo Sudtirol     mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 9.6.2017 13:56

Mino BA: Pekné! Viete na akom je podpníku?   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 6.196 (?), 9.6.2017 18:22
Dakujem p.Ivan, je to na M9.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.134 (?), 9.6.2017 20:54
Mino BA: Áno, M9 je v priaznivej lokalite ako Vaša asi ideálny pre Fuji. Možno ešte M26. Na MM106 je rast bujný a pár rokov trvá kým sa strom "skľudní" a začne sa viac venovať rodivosti než rastu. Aj sklon k alternácii ktorý Fuji má by mal byť na M9 minimalizovaný. Tak nech sa darí. IH. (Fubrax patrí k atraktívnejšie sfarbeným červeným mutáciám Fuji - viď foto. Pôvodné Fuji je farebne málo výrazné, tak trochu "smutné").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.160 (?), 10.8.2016 22:11
Pre viktor viktor: Zdá sa že Fuji na semenáči nepestuje nikto (čo nie je dôvod to neskúsiť). Ja mám Fuji na MM106 a plody bývajú dosť veľké. Teraz na konci prvej dekády augusta vyzerajú takto (foto). Oberať ich budem cca o 2 mesiace. Skúsení záhradkári vedia, že stredne veľké jablká sú najkvalitnejšie (chuťovo i skladovateľnosťou). Už som písal, že viac ako zdrobňovania by som sa na tom semenáči obával alternácie rodivosti. Skúsite - uvidíte. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 191.244 (?), 24.7.2017 20:31

FUJI Kiku Fubrax po dnesnom dazdi..

Fuji
Fuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.7 (?), 25.7.2017 19:46
Mino BA: pekné jablko a aj ten dážď, konečne poriadne napršalo aj u nás... Fubrax patrí ku krajším, farebnejším klonom Fuji. Ja mám "klasické" Fuji, ktoré je teraz len slabúčko vyfarbené (foto 1). Ono aj v zrelosti je nenápadne ružovo-fialovo sfarbené, chuťovo rozdiel nie je. Ja mám už starší stromček, takže aj úroda bude väčšia (foto 2,3). Teší ma že Fuji niekto pestuje, táto odroda si to zaslúži. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika