Příspěvky uživatele - 234.154

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez ovocných stromů, 11.1.2019 Obsahuje fotku
Ja to robím s rezom pri Rubinole trochu inak ako prezentuje pán Mirek P. Na fotkách je 10-ročný štvrťkmeň Rubinoly na podpníku MM106. Mojím cieľom je, aby rodivosť bola už od začiatku (a aj neskôr) rovnomerne rozložená v celom priestore koruny, a... celý příspěvek >
Švestka Topfive, 30.8.2018
Pan Vysloužil mám odrody Herman, Katinka, Čačanská Lepotica a Presenta. Medzi Čačanskou Lepoticou a Presentou mám veľkú medzeru. Môžete mi napísať poradie v akom dozrievajú u vás tieto odrody : Nancyská, Čačanská rodná, Gabrovská, Topfive, Toptaste,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 5.8.2018
Tak, postreky proti chorobám a škodcom máme už tento rok za sebou. Teraz je pri niektorých odrodách jabloní vhodný postrek kalciom na listy - ako prevencia fyziologickej pehovitosti, ktorá môže úrodu znehodnotiť, alebo aspoň vizuálne kompromitovať.... celý příspěvek >
Čiernavka škodca sliviek z azie, 19.5.2018
Pán Fiala, podľa mňa sú slivky na Vašich fotkách poškodené piliarkou (tiež viď prvé 3 fotky tohto príspevku), plus sú aj druhotne nahnité moniliózou. Čierňavka síce vyžiera jadro v kôstke, ale samotnú kôstku nezničí. Tú použije ako svoj sarkofág, po... celý příspěvek >
Třešeň Karina, 23.3.2018
Dobrý deň Aké máte skúsenosti s touto odrodou čo sa týka odolnosti na jarné mrazy v kvete, praskaním plodov a moníliou plodov?
Mrtvý ježek v bazénu, 7.6.2017
"...ježci obecně nepřenášejí nemoci přenosné i na člověka...". Tak to by som netvrdil - pár príkladov viď foto. Na druhej strane netreba robiť paniku, prenos kliešťa z utopeného ježka nie je príliš pravdepodobný. Asi najviac by som sa obával tej... celý příspěvek >
Fuji, 7.6.2017
Fuji - veľmi zaujímavá a veľmi špecifická odroda. Nie jednoduchá na pestovanie (pre mňa určite). Na fotkách je štvrťkmeň na MM106, zasadený v r.2010. Dosť dlho sme hľadali spoločnú reč, najmä čo sa týka tvarovania, tvorby rodivého obrastu, alternácie... celý příspěvek >
Zimné hrušky, 7.6.2017
Hrušky (niektoré) - začiatok júna 2017. Napriek krutej zime a dvojfázovým jarným mrazom to nevyzerá s úrodou najhoršie. IH
Černání okrajů listů 2., prosím odkaz na atlas chorob Mendelu?, 7.6.2017
A aktuálny pohľad na niektoré listy mojej Konferencie. Na prvý pohľad choroba či škodca, v skutočnosti len fyziologická porucha - poškodenie listov slnkom a prúdením teplého vzduchu. Konferencia má k tomuto silnú predispozíciu. Niekoho to ale vydesí... celý příspěvek >
Mráz, 3.5.2017
Tak 5 ks je dosť málo, záleží aký veľký máte stromek. A čo stará odroda Sabinovská? Tiež zmrzla? Jedna škôlka ju propagovala ako mrazuodolnejšiu.     Jano
Mráz, 3.5.2017
Tak 5 ks nie je dosť málo, záleží aký veľký máte stromek. A čo stará odroda Sabinovská? Tiež zmrzla? Jedna škôlka ju propagovala ako mrazuodolnejšiu.     Jano
Jak se jmenuje tato kytka?, 6.11.2016
Už Vás nebudem naťahovať s indíciami, na fotke to máte už jasne. IH
Hrusen vs. jalovec, 6.11.2016
"...jalovec obecný rez hrušňovou nepřenáší...". Je možné, že toto tvrdenie už neplatí. Prikladám fotku, na ktorej je na jalovci hrdza a autor fotky identifikoval strom ako Juniperus communis. Myslím že to je možné, tak ako napr. dochádza k... celý příspěvek >
Mohu ještě zasadit?, 6.11.2016
Pokiaľ nemrzne tak môžete (a v podstate aj musíte - inú možnosť nemáte). Nemal by to byť problém. Na fotkách je pár tipov (základné rady), ale to asi viete. Tak nech sa ujmú! IH
Gloster, 11.10.2016
S Glosterom som sa rozlúčil asi pred 10 rokmi, z podobných dôvodov - ponuka kvalitnejších odrôd. Gloster ak sa podarí tak je krásny (vidno na foto), ale chuťovo len priemer. Sklon k chrastavitosti a sklovitosti dužiny, tým kratšia skladovateľnosť.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika