Efektivnost ochrany proti hryzcům



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
6.2.2014 14:55

Je fajn, že se shodneme na tom, že vlastní kočka, pokud ji máme rádi, je "nejdražší pastičkou na myši", kterou si můžeme pořídit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 6.2.2014 12:01

Mozem potvrdit, ked je macka poriadna, tak ziadneho krtka, hryzca a hrabosa nenecha na pokoji. Ked sa diera objavi, tak bude pri nej strihnut dokial dotycneho nelapi. Len tych poriadnych maciek uz je po menej, lebo ludia nevedia, ako si taku macku vychovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.124 (?), 6.2.2014 12:19

Oni kocouři moc neloví, na lovení to chce kočku... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 6.2.2014 13:32

... a aby ta kočka byla i "nejlacinějším způsobem lovu" nežádoucích hlodavců a hmyzožravců, nesmí to být kočka naše, ale pokud možno cizí. Řádná péče o kočku(-y) totiž docela leze do peněz. Nedávno jsem si to letmo sčítnul a protočily se mi ciferníky.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 160.184 (?), 6.2.2014 14:00

Nielen naši štvornohí kamaráti, ale ani my ľudia nie sme všetci rovnakí. Fórum je toho nádherným príkladom. Súhlasím s p.Lídou. Najlepšie na "deratizáciu" sú mačky, kocúri sú horší a najleniveší sú kastráti. Zhodli sme sa na tom aj s kolegami privátnymi lekármi, ktorí prevádzkujú ambulancie pre malé zvieratá a sú teda stále v kontakte s majiteľmi zvierat.

Čo povedať na názor "Řádná péče o kočku(-y) totiž docela leze do peněz."? Já myslím, že vzťah k zvieraťu sa nedá vyvážiť peniazmi. O tom by sa dalo veľa rozprávať. Často minieme peniaze za úplné hlúposti a nepríde nám to ľúto... Podľa skúsenosti môjho kamaráta: do jednej záhradky bohate postačí jedna mačka.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 6.2.2014 14:55

Je fajn, že se shodneme na tom, že vlastní kočka, pokud ji máme rádi, je "nejdražší pastičkou na myši", kterou si můžeme pořídit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 6.2.2014 15:06

Napriklad mna moja macka doteraz nestala ani cent, ked nepocitam nejake prikrmenie v zimnom obdobi (pozor, nie hoci cim), no byvame na dedine pod lesom, v meste to bude asi trochu ine, no pri pomysleni na zahradu, ma hned napadne macka, nakolko spolu na nej travime vela casu. Sikovna macka je na nezaplatenie!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.178 (?), 6.2.2014 16:31

Mačka či kocúrik nie je iba prostriedok na hubenie myší. Je to "člen rodiny" a zaslúži si "zasadnúť k spoločnému rodinnému stolu."smiley Relax so zvieraťom nenahradia žiadne liečivá a vitamíny. Pozerať sa na ne materialisticky v zmysle "Koľko ma stojí kilo granúľ", to mi nepripadá objektívne. Koľko že to stojí ten pyrotechnický lapač krtkov? A koľko náloží treba odpáliť na polapenie 1 krtka?laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 8.2.2014 1:08

Jen pro informaci, ta naše mačka má každým rokem minimálně 4 mladé. Takže zájemci hlaste se wink, ale ne všichni najednou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.51 (?), 8.2.2014 8:39

Před několika lety mi hryzci zlikvidovali asi třetinu mladých jabloní a to za několik málo měsíců (říjen - prosinec), jinak před tím mi dali léta pokoj. Proto jsem hryzcům vyhlásil válku. Po pracném boji (kladení pastí, otrávených návnad a aplikování plynu) jsem ulovil pouze dva kusy. Při přemýšlení jak se hryzců zbavit mi došlo, že mi začli ničit stromky až po té, co se i na zahradě přemnožili krtci. Proto jsem zkusil lapat krtky (což jde úplně bez problémů). Od těch dob mám na zahradě klid. To samé jsem udělal i na vedlejší zahradě. Když tam začali řádit krtci, začli hryzci ničit stromky. Vychytal jsem krtky a je klid. Schválně jsem zkusil několik krtčích nor prozkoumat a zjistil jsem, že jsou perfektně uhlazené od toho, jak je hryzci používají jako komunikaci (stěny nor bylytak vyhlazeny, že to vypadalo, jako by byly z plastu).  Do takových nor jsem nastrařil pasti na krysy, které jsem použil bez nástrahy, pouze jako pasti nášlapné. Do těchto pastí se mi chytlo několik neskutečně velkých hryzců, a však ani jeden krtek smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 8.2.2014 19:58

Palo, vcelku souhlasím, ovšem jakmile přijde nemoc nebo vážný problém se zvířetem, ceny za léčení jsou astronomické. K závěru Vašeho příspěvku: "pyrotechnický lapač" stojí "litr" a nálož je potřeba na 1 krtka/hryzce pouze jedna za bratru cca 7,-Kč. Přístroj nikdy nevystřelí zbytečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika