Drnovice 2013



host - 192.253 (?)
3.1.2015 13:19

Drnovice 27.11.2014

1-15-Dark Rubín, Orion,Bohemia, UEB32642-Opal, Topaz,Gold Bohemia, Sirius,Rubinola, Karneval,Rubín, Red Bohemia, Goldstar,Goldlane, Monlight,HL186A,

Uherský Ostroh 7.12.2014

1-15-Bohemia, Jonagored,Andera, Rubimeg,Rubinstar, Santana,Orion.Moonlight, Admirál,Rozela, Šampion Reno 2,Elise, Rubens,Topaz, Jonagored Supra.

A ještě k vyjádření p.Polehly ohledně degustací, zájmové skupiny atd.Zásadně to odmítám a doporučil bych mu, ať se některé z degustací zúčastní, už teď ho zvu na degustaci do Uherského Ostrohu na konci roku 2015.Co se týká Galy Galaxy-17 místo Val.Meziříčí, Uh.Ostroh Gala Schniga 44 ze 45 vzorků.Vůbec v tom nevidím problém, protože Gala v tuto dobu, záleží na skladování může být již za zenitem.

Všem přeji hodně pěstitelských úspěchů a hlavně zdraví v roce 2015.Tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 2.1.2015 20:59

To mám stále v paměti, pane Mikeši. Myslím to Vaše porovnání Biogoldenu a Siriuse. Jak jste si mohl všimnout, tak v tabulce se umístil Biogolden vysoko, ovšem v hodnocení chuti má Biogolden známku horší, než Sirius. Orion vlastně také pořádně neznám, protože jsem v před minulém roce zakoupil jen nějaké nepovedené kyseláče (viz.vlákno Orion).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 2.1.2015 21:09

Odrůda Gala na 17 místě?Tato světová odrůda dle chuti a vzhledu? Naprostý výsměch, Přesně v duchu ČZS a šlechtitelské loby.Musím se smát. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 3.1.2015 11:21

V listopadu jsem kupoval jablka ve skladu v Lysicích. Vzhledově (a dovolím si tvrdit že i chuťově) tam také jednoznačně kralovaly odrůdy Rubinola a Bohemia. Zná někdo výsledky degustace 2014 z Drnovic-Lysic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.253 (?), 3.1.2015 13:19

Drnovice 27.11.2014

1-15-Dark Rubín, Orion,Bohemia, UEB32642-Opal, Topaz,Gold Bohemia, Sirius,Rubinola, Karneval,Rubín, Red Bohemia, Goldstar,Goldlane, Monlight,HL186A,

Uherský Ostroh 7.12.2014

1-15-Bohemia, Jonagored,Andera, Rubimeg,Rubinstar, Santana,Orion.Moonlight, Admirál,Rozela, Šampion Reno 2,Elise, Rubens,Topaz, Jonagored Supra.

A ještě k vyjádření p.Polehly ohledně degustací, zájmové skupiny atd.Zásadně to odmítám a doporučil bych mu, ať se některé z degustací zúčastní, už teď ho zvu na degustaci do Uherského Ostrohu na konci roku 2015.Co se týká Galy Galaxy-17 místo Val.Meziříčí, Uh.Ostroh Gala Schniga 44 ze 45 vzorků.Vůbec v tom nevidím problém, protože Gala v tuto dobu, záleží na skladování může být již za zenitem.

Všem přeji hodně pěstitelských úspěchů a hlavně zdraví v roce 2015.Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 3.1.2015 14:59

Pane Tondo, máte právo se mnou nesouhlasit ale jak si mám vysvětlit už léta stejné (s malými obměnamy)degustační výsledky.Jakým klíčem se provádí výběr odrůd pro degustaci a takových ale bych měl víc.Možná jsem to trochu přepískl ale nedůvěra z výše uvedených důvodu přetrvává.Jde mi o objektivitu informací.Co jsme se loni dověděli v Zahrádkáři (zřizovatelem ČZS) o jabloních.Skoro nic.Jak jsme byli informováni tímto periodikem o světových odrůdách nebo novinkách?Léta nic, když tak pouze v negativním smyslu.Má mě tahle selektivní informovanost uspokojovat?
Děkuji za pozvání ale nezúčastním se degustace.Poté co mě provedla jistá organizace za podraz již nevystavuji ani na výstavy nechodím.Věřím, všude jsou čestní, pracovití a zapálení členové kteří svoji osvětou a odborností přispívají k propagaci ovocnářství.Před těmito lidmi já smekám.
PS: Degustace provedena 12.12.2014.Gala nastupuje do konzumní zralosti začátkem prosince, tedy byla v plné kondici.
S pozdravem - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 3.1.2015 16:39

Pane Polehlo, opakovaně zde vyjadřujete svou skepsi a nedůvěru v objektivitu ovocnářských degustací. Zdají se Vám zmanipulované ve prospěch tuzemských novošlechtěnců. Jako konspirační teoretik přemýšlím, jak takovou degustaci ovlivnit, aby bylo dosaženo předem dohodnutých, či požadovaných výsledků. Napadají mne tyto možnosti a varianty řešení: 

1. Nominovat výhradně tuzemské protěžované odrůdy.

2. K protěžovaným odrůdám doplnit několik nežádoucích konkurentů, tyto ovšem záměrně v bídném stavu.

3. Do hodnotící komise pozvat větší počet stranících zkušených odborníků, kteří dokážou mezi vzorky bezpečně rozpoznat jak odrůdy  protěžované, tak i odrůdy nežádoucí. 

4. Potřebným způsobem instruovat členy sčítací komise.

5. Potřebným způsobem upravit software, sloužící k vyhodnocení a prezentaci výsledků.

Přiznám se, že ani jedna varianta mi z reálného pohledu nepřipadá zcela ideální a prosta bezpečnostních rizik. Zajímalo by mne, jakou ovlivňovací metodu, či metody předpokládáte Vy sám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.1.2015 17:10

Degustace už ze svého principu samozřejmě ovlivňované nejsou. Už proto, že jejich výsledky nejsou nijak medializovány a dozví se je vlastně jen úzký okruh lidí, vesměs účastníků degustace. Tedy vliv na poptávku veřejnosti po určitých odrůdách je mizivý.  Že se střížovické odrůdy vyskytují v popředí a že chuť Rubínu je v době degustací nepřekonaná, to je prostě fakt.
   S čím ale s panem Polehlou souhlasím, je odborná úroveň časopisu Zahrádkář a její postupný pokles. Namátkou jsem otevřel pár výtisků jeho předchůdce - časopis Rádce z let 1960 - 1961 a je to věru jiná káva. Ti, co psali, problematice opravdu rozumněli a věděli, co píšou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 3.1.2015 18:57

Zahrádkářské organizace jsou spíše společenské organizace než odborné - jednou dvakrát do roka zorganizovat zájezd, jeden večírek a jednu výroční schůzi, atd... časopis Zahrádkář se hodí akorád prolistovat a poslat dál :)... a právě proto se mi líbí tyhle vaše diskuze. To je ta správná informovanost a výměna zkušeností. Nepřestávejte prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.1.2015 19:20

Degustace by ovlivněny neměly být, přesto mohou.Potvrzení od notáře nedostanete, a zřejmě by ani nemělo náležitou váhu.Notař dostane tučný prezent, a všíchni jsou spokojeni.Pravda, nikdo ani notáře kvůli profesi nezve.

Když se například zařadí ovoce ranně zimní, nebo naopak pozdně zimní do degustace konané v lednu.Nebo někoho napadne(producenta, majitele komerčních práv) ze zjíštných důvodů zvýhodnit svou produkci... ono se taky většina degustací koná na popud šlechtitelů nových odrůd..oni potřebují prodávat ovoce, které se umístují na prvních místech... nejlépe v topten.Jinak by do vyvážených degustací byly zařazeny i odrůdy tkzv.staré.Nebo se proti sobě ocitnou odrůdy diametrálně odlišné kvality, nebo jiných podnebních podmínek mikroklimatu.

A když to vemu kolem a dokola,všechna výběrová řízení veřejná či neveřejná bývají zmanupulována...tak proč né degustace ušité na míru, subjektívní chuti,dobrovůli degustátora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.1.2015 19:43

...a například degustace hrušek je názorný příklad, kde je prostor pro ovlivnění spravedlivé soutěže obrovský.Většinou se koná na podzim, nebo začátkem zimy.V jeden předem zvolený čas se musí na degustaci sejít ovoce pozdně letní, podzimní,ranně zimní, pozdně zimní... a když si přectavím diametrálně odlišnou kvalitu ovlivněnou jinou optimální konzumní dobou, tak i nezávislému pozorovateli musí být předem jasné, že spravedlivý výsledek předem prohrál, a pravda klopí oči.

Ono se pak ta konzumní zralost různě nadstavuje chladícími boxy, dobou vyskladnění, a vydýchání v regálu, ale i tak pozdně zimní odrůdy nedostanete v prosinci do provozního okna optimální konzumní zralosti v ani náhodou.To by nejeden potřeboval pohádku o dvanácti měsíčkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika