Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu)



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?) 
20.9.2016 14:10

Pre dr. Vysloužila: Trochu podpichnem - nevyjadrili Ste sa k tomu Rubínu...wink    Tam by mohlo byť tých predností viac.        IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.9.2016 15:53

Nemám důvod. Vyjádřil jsem se již mnohokrát. Rubín a Bohemia jsou má srdeční záležitost. Třebaže není rezistentem, nebyla tato odrůda podle mě zatím překonána.
   Na druhé straně pojem "profláklý" nevnímám nijak peiorativně. Něco jako: všobecně známý, všude přítomný, obecně oblíbený, dopodrobna prodiskutovaný.
    Jen se trochu bojím obvinění, jestli jsme zas neuhnuli od odrůdy v zadání vlákna...blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.251 (?), 18.9.2016 18:34
Coxova u mňa tento rok tiež so slabšou úrodou, ale alternuje a tento rok by bol aj bez jarných mrazov slabý. Keď to porovnám s Rubinolou ktorá je od nej asi 5 metrov, tak mám vždy chuť zobrať pílku, sekeru a rýľ...(keď idem okolo nej, tak jej občas pošepnem : "Ty flákačka, vykopem Ťa!"). Ale potom ochutnám to pásikavé oranžové jablko a všetko je zabudnuté... Aj dnes, a to bude časom ešte lepšia - v ústach príjemne sladkokyslá chuť a k tomu ešte "to niečo" - nedefinovateľné renetovité, čím si nás táto potvora znovu a znovu obtočí okolo prsta (kmienika) a my jej zasa všetko odpustíme... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.9.2016 15:06

Coxova reneta tady netrpí ani padlým ani strupovitostí, jak se uvádí. Přesto u mě ideální podmínky nemá, jelikož se typická příchuť po rozležení leckdy nedostavuje. Neděje se to ovšem jenom mně, pan Mikeš to už také zažil. Bláhovo oranžové je jistější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 22.9.2016 13:51

Tak jak je to tedy s tou Coxovkou.Přes 16 let pěstuju Cherry a něco jsem vypozoroval.Chuť není jedinou předností, je to taky dlouhá doba kvetení (nejdelší z odrůd co pěstuju)s tím spojené spolehlivé opylení a plodnost.Alernaci jsem nezaznamenal, provádím probírku plůdků.Netrpí hořkou pihovatostí a v deštivých létech odolová sazovitosti plodů.Ideální pěstovat na M9 jako malý zákrsek nebo vřeteno.Vroubovaná na čtvrtkmenech nebo plokmenech se může chovat jinak (zdrobňování, nemožnost probírky, vliv hostitelské odrůdy atd.)Opět jsem letos na letorostech nezaznamenal mšici ale to netvrdím, že je to odrůdová vlastnost.Pěstuju ve výšce 470 m, tak jaká náročnost na výšku.Vždyť je to Angličan.Opravdový problém nastává na začátku plodnosti (ještě slabší násada plodů),kdy po vydatných deštích v první fázi vegetace může docházet k praskaní plůdků a zvýšené rzivosti plodů kterou tato odrůda trpí.Později je naopak dostatek vláhy předností kvůli šťavnatosti a kdy je doporučeno při sklizni tuto odrůdu podtrhnout (letos 19.9.2016) - Zahradě zdar a Coxovce zvlášť, máme ji být za co vděčni. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.179 (?), 3.6.2017 15:36
Coxova reneta - štvrťkmeň na M9. Na fotkách od jarného rezu začiatkom marca až po dnešok (posledné 3 fotky z 3.6.2017). Násada plodov je nadmerná, treba sa prinútiť k prebierke, ktorú tak "milujem". Ak nepríde niečo nepredvídateľné (víchrica, krúpy) tak úroda tejto chuťovky bude bohatá. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 5.6.2017 7:37

Ďakujem veľmi pekne za príspevok o Coxovej renetě a blahoželám. Znovu musím konstatovat, že tato sorta je pravděpodobně příliš náročná na pěstitelské podmínky a v chuti je sice plně sladce navinulá, což by jinde stačilo, ale zde se očekává ta jedinečná příchuť, kterou tam většinou nemám. Proto jsem vsadil spíše na méně náročnou Bláhovu oranžovou renetu, která se chuťově asi nejvíce podobá a hlavně je v chuti stabilně vyrovnaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.146 (?), 8.8.2017 21:10

Coxova reneta - stav k 7.8.2017. "Enfant terrible" našich záhrad. Tento rok je z nej poslušné dievčatko s veľkou násadou plodov, úplný vzorniačik. O rok z nej možno bude excentrická rebelka ktorá má na háku naše predstavy... Ale ten dobrý rok stačí aby sme ako slintajúci mopslíci čakali v pozore kedy nás Jej Veličenstvo zasa obšťastní... Koľkokrát mi mykalo rukami a načahoval som sa po pílke. A potom... Je to odroda, ktorá si Vás omotá okolo prsta. Tá chuť je (v dobrých podmienkach, a tie ja mám) jednoducho FAMÓZNA. (Na fotkách je už staršia Coxovka - štvrťkmeň na M9, s tohtoročnou úrodou). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.93 (?), 1.9.2017 18:13
Coxovečka, moja láska 😘. Milovaná, jedinečná, náladová, rozmaznaná, nevypočítateľná... a (ak chce) - skvelá.Tento rok ale dala - peknú úrodu. Teda ešte nie je v bedničkách, ale už to do oberačky hádam nejako doklepeme. Stromček na foto je na M9, štádium vyfarbenia plodov je k dnešnému dňu. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 1.9.2017 18:23

Čoveče, ty teda žvatláš jak malej fakan. Už se trochu prober, kam já se na tebe hrabu.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika