Co na zahradu?



skopous - (12) - 231.194 (?)
6.4.2010 13:51

Zahrada je severozápadním směrem v nadmořské výšce cca. 510 m. nad m. Je to v okr. Bruntál takže podhúří Jeseníků. Jaká je tam zem bohužel nevím, vím jen že to sloužilo jako pole a poslední dva roky jako louka. V místě kde chci sadit stromky jsem musel vykácet náletové dřeviny (břízky) a je tam větší výskyt mechu. Co se zavlažování týče, neměl by s ním být problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
skopous - (12) - 153.238 (?), 5.4.2010 19:51, zobrazeno: 5170x

 Potřeboval bych poradit jaké ovocné dřeviny vysadit na zahradu. Zahrada je ve svahu a konec pozemku končí pod lesem. Já osobně bych si představoval na samotný konec, těsně pod les ořešák a pod něj cca.4x švestku. Někde jsem četl, že z ořešáku něco padá, tak nevím jestli je to vhodné. A hodí se pod les ovocné stromy nebo mám raději zvolit nějaké keře - rybíz, angrešt?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 5.4.2010 20:00

Jak máte zahradu umístěnou - nížina, hory? Na kterou světovou stranu je svah? Jak moc tam fouká? Jakou máte zem? Jak velkou máte zahradu?Zalévání ano nebo není běžně možnost?     L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Svarc - (49) - 49.235 (?), 5.4.2010 22:26

proč by nemohli být ovocné stromy u lesa?Pamatuji se na mělnicku v lese byla hájenka a okolo ní samé jabloně.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skopous - (12) - 231.194 (?), 6.4.2010 13:51

Zahrada je severozápadním směrem v nadmořské výšce cca. 510 m. nad m. Je to v okr. Bruntál takže podhúří Jeseníků. Jaká je tam zem bohužel nevím, vím jen že to sloužilo jako pole a poslední dva roky jako louka. V místě kde chci sadit stromky jsem musel vykácet náletové dřeviny (břízky) a je tam větší výskyt mechu. Co se zavlažování týče, neměl by s ním být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 6.4.2010 14:36

Protože máte pozemek v poněkud vyšší poloze a navíc SZ, budete si muset pořídit odrůdy, které jsou do těchto podmínek vhodné. Co se týče odrůd ov.stromů, podívejte se na vlákno "založení sadu" z 10.12.2009 (jedná se o zhruba stejnou výšku, ale jižní svah). Z rybízů je do vyšších poloh vhodný např. Vitan, Losan, Jantar, z angreštů bych volila odrůdy rezistentní proti hnědému (americkému) padlí a co možná vzdušnou polohu. Dobrá je také josta (kříženec rybízu a angreštu).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 6.4.2010 16:31

Červeným a bílým rybízům se daří všude, stejně tak jeřabiny a aronie nebudou mít problémy. I jabloní je dostodrůd pro drsnější polohy. Švestky jen některé, hrušně mohou mít problémy, meruňky a broskve patrně nepůjdou. Důležité je, jestli těch 510 metrů je na dně mrazové kotliny nebo naopak pod vrcholem. To, spolu s hladinou spodní vody a délkou slunečního svitu může rozhodovat o vhodnosti pro další druhy jako třešeň, višeň a ořešák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika