čistecké lahůdkové



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 94.166 (?) 
31.3.2007 17:14, zobrazeno: 86745x
Dobrý den,

chtela bych se zeptat, jestli se da nekde jeste sehnat odruda cistecke lahudkove. Rada bych ji pomohla rodicum, kteri na ni vzpominaji a radi by si ji poridili..

Dekuji moc za odpoved, Petra Svecova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 1.9.2008 16:46

Podnož pod Čistcké je asi možno použít jakoukoli, záleží na tom, jak velký chcete mít strom.  Doporučovao se jej pěstovat spíš ve volných než přísně vedených tvarech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.24 (?), 31.3.2007 18:32
Měl jsem je také moc rád. Jedině sehnat rouby. Pomalu zapomenutá odrůda jako matčino. Přeji úspěch. S pozdravem P.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.70 (?), 1.4.2007 20:44

Já mám naroubované Čistecké přímo na Matčino. Už 8 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 2.4.2007 5:37
Je velky problem se strupovytosti v lonskem roce i s postrikama shnila na stromech ,vsechny dobre odrudy maji problem se strupovytosti a padlim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.4.2007 10:02
Čistecké lahůdkové mohu nabídnout (rouby). Chuť je opravdu delikátní, ale náchylnost na  strupovitost  velká.
vyslouzilm@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.50 (?), 3.4.2007 20:14
Jablko vynikající chuti ještě zač.80.let strupovitost na únosné míře ale vposledních letech všechno shnije nebo spadne takže jsem ho několik let ani neochutnal.Oblast jižně od Prahy,300m n.m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 10.4.2007 21:19

Vážení přátelé ovocných stromů. Domníval jsem se, že poslední čistecká jablka padla na babiččině zahrádce, která vždy říkala: Toto jablko se jenom vypije jak je šťavnaté..i tenkrát měla strupovitost, a přesto výborná. Prosím Vás o kontakt na možný odkup stromku.

Je to nejenom milá vzpomínka na moji babičku, ale opravdu výborná odrůda, která si myslím stále zaslouží místo v našich zahrádkách, vedle italských, francouzských, španělský a kdoví jakých ještě odrůd.

Předem děkuji: kontakt: vlad.kopec@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.233 (?), 29.5.2007 21:45

Připojuji se - úžasné chuťově, ale příliš náchylné na choroby, letos jsem jej přerouboval na Topaz. Stejně tak Idared a Starking. Po posledních dvou letech neúrody pořizuji rezistentní odrůdy. Ponechávám Skleňák, Discovery, Lorda, Rubín a Šampion (ale stříkám), dokud rezistenty nezaplodí. Hlavně loňský rok mne zdrtil. Jerome

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.5.2007 22:26
Po loňské sezóně jsem propadl podobné deziluzi. Jablka strupatěla, praskala a hnila ještě na stromě, skroucené listy opadávaly.
    Letos jsou listy krásné a lesklé bez jednoho flíčku (bez jediného postřiku), násada plodů po jarních mrazících - žádná sláva. Zejména rezistenty se (s výjimkou Seleny) vůbec nevyznamenaly!
T fakt nevím....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika