Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty"



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
28.10.2017 12:53

U mě také. Nicméně Delor není uváděn jako rezistentní odrůda. Porovnáním tří sourozenců - potomků Goldenu a Lorda, tedy Rubínu, Jarky a Deloru - letos vyznívá zcela jasně pro Delor. Vysoká úroda, žádné následky jarních mrazů, velké plody, bez postřiků minimální strupovitost (oproti Rubínu i Jarce markantníá rozdíl). Nechápu, proč toto jablko neroste v každé zahradě. Jak pěstitelsky, tak plodovými vlastnostmi dokáže převálcovat většinu podstatně populárnějších odrůd.

Delor
Delor
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?), 10.10.2017 19:41

Zahraju si na Sibilu, zkusím trochu předjímat-o podnože i to další Honzo chce se zajímat. Vděku se však nedočkáte-taký z toho pojem, že jste vzorem utrpení vzniká z toho dojemlaugh! SPCH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 10.10.2017 9:40

Pane jane starší, zkuste si to při praní hláskovat a psát bez chyb KARMÍNA a nechvátat při psaní, zkontolovat si to, už se tu o ní psalo mnohokrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 4.64 (?), 10.10.2017 9:54

Ješte ne.Mám v merku Rubinolu, Admirál,Goldstár, Rosanu,Topáz, všechno mm106,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 10.10.2017 13:38

Na merky ti trousí Bílý tesák. Až to bude chvílu v zemi, potom haž frajera.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.10.2017 9:51

Odolnost "hvězdných odrůd" dostala letos pěkně zabrat. Orion je čistý, Sirius taky, Luna to neustála.

Orion
Orion
Sirius
Sirius
Luna
Luna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 14.10.2017 12:25

O kvalitě Siria v mojí chladnější klimatické poloze jsem se přesvědčil loni, na ověření kvality Orionu zatím čekám a doufám, že mě ani Orion nezklame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 27.10.2017 10:52

Odolnost "hvězdných odrůd" dostala letos pěkně zabrat

- Byly zcela bez ošetření? Nebo v jaké míře postřiky aplikovány? Nedávno jsem hovořil se školkaři a vyjádřili se tak, že rezistenty berou velkopěstitelé s tím, že za sezonu dají třeba 8 postřiků, kdežto u nerezistentů třeba 20. Mě ovšem v podhůří Beskyd vykazují některé rezistenty po prolomení (Topaz) již větší strupovitost než třeba staré odrůdy (Ontario, Lord) při aplikaci 2-3 jarních postřiků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2017 9:43

Stromy byly zcela bez fungicidního ošetření. Mohu potvrdit, že letos některé citlivé odrůdy (Delor, Švýcarské or., Desert) byly zasaženy méně než některé tzv. rezistenty. Až na pár výjimek (např. zmíněná Luna) ale postižení nebylo nijak fatální. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 28.10.2017 12:39

Delor trpí strupovitostí minimálně.V letošních nepříznivých podmínkách v Beskydech v tomto bodě jednoznačně překonal Topaz.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2017 12:53

U mě také. Nicméně Delor není uváděn jako rezistentní odrůda. Porovnáním tří sourozenců - potomků Goldenu a Lorda, tedy Rubínu, Jarky a Deloru - letos vyznívá zcela jasně pro Delor. Vysoká úroda, žádné následky jarních mrazů, velké plody, bez postřiků minimální strupovitost (oproti Rubínu i Jarce markantníá rozdíl). Nechápu, proč toto jablko neroste v každé zahradě. Jak pěstitelsky, tak plodovými vlastnostmi dokáže převálcovat většinu podstatně populárnějších odrůd.

Delor
Delor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika