Braeburn



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
22.2.2017 18:11

Všichni, kdo máte slabost pro Braeburny, věřte, že se dají vypěstovat i u nás. Tedy alespoň podle vyfocené cedulky. Plody jsou jen střední, což mně naprosto vyhovuje. 


Braeburn
Braeburn
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 31.10.2016 13:51

Takto vzhledné plody bych rozhodně neměl. Pro mě je větší výzva hledat odrůdy, které podobné plody přinesou i na volně rostoucích stromech v trávníku.
   Braeburny jsem měl od kamaráda, který zahradničil sice v teplejí lokalitě než já, ale ne zas o mnoho. Jablka byla chutná a vydržela velice dlouho. Nevýhodou ovšem bylo, že jeho plody byly - i při dobré péči - poměrně drobné. To mě odradilo, protože jablka ostatních odrůd měl o dost větší než já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 1.11.2016 18:31

Tak to vidíte, milý Ivane, čemu všemu se tady ještě přiučíte. Třeba tomu, že se obírají na podzim listy ze stromů, dříve než spadnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 1.11.2016 21:08

Jo Petře to dělám a vím proč.Ale nikomu to nedoporučuji.Stačí jeden blázen.Ale to uspokojení z vymetené zahrady připravené k přezimování si zhodnotím jen já sám - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 8.11.2015 9:14

Breaburn - 2015 - štíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)

Poslední ukázka z letošní bohaté úrody jádrovin.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 22.2.2017 18:11

Všichni, kdo máte slabost pro Braeburny, věřte, že se dají vypěstovat i u nás. Tedy alespoň podle vyfocené cedulky. Plody jsou jen střední, což mně naprosto vyhovuje. 


Braeburn
Braeburn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 22.2.2017 20:46

Ano, tady je v sadech také pěstují.V dobré kvalitě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 18.3.2017 14:11

Nevím, jak kdo, ale já musím konstatovat, že české Braeburny jsou sice slušné, ale proti těm z Jihoafrické republiky, co se tady na jaře někdy dají koupit, jsou ty české jen slabý odvar. Člověk by až řekl, že se u těch našich nerozvine plně ta správná chuť. Je to tak nějak všechno na jedno kopyto, Braeburn, Kanzi nebo Fuji. Existují totiž Braeburny z dovozu s úplně jiným chuťovým "levelem".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 18.3.2017 21:26

Nevím, jak jihoafrické, ale tuto odrůdu (plody vyprodukované v zahraničí, pravděpodobně Tyrolsko) jsem bral jako takové to supermarketové sladké jablko, nic víc - ale názor jsem změnil naopak až po ochutnání Braeburnů z místních sadů, které tam "dodaly" ještě aroma a jemnou kyselinku. Na té výsledné chuti se bude podílet asi více faktorů vč. termínu sklizně, konzumace a podmínek skladování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 18.10.2017 20:58

Braeburn - 2017 - štíhlé vřeteno

Kvetla jak kytice, brutální jarní mrazík 10.května ji hrubě zredukoval.Nu což, něco jsem dopěstoval a bez hořké pihovatosti.Tu jsem za šest let u sebe nezaznamenal.

Zahradě zdar  - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.70 (?), 23.2.2018 16:25
Braeburn - novozélandská klasika z polovice 20.storočia, celebrita supermarketov. Pôvod nie je úplne jasný, ako istý rodič sa uvádza odroda Lady Hamilton. Braeburn je niekedy uvádzaný ako náhodný semenáč tejto odrody, inokedy ako kríženec Lady Hamilton a Coxovej renety, alebo aj Granny Smith-u. Keď som ho v r.2014 zasadil, bol som trochu predpojatý a skeptický čo sa vykľuje z tejto supermarketovej "repy". Teraz som príjemne prekvapený, to že pôjde o pekné a mimoriadne trvanlivé jablko bolo isté, to čo nesedí do obrazu hypermarketového "komerčáku" je chuť týchto doma vypestovaných a nepodtrhnutých Braeburnov. Tá je výborná, dokonale harmonická s dostatkom cukrov i kyseliniek v tom správnom pomere. Jablká sú pekné, stredne veľké (foto 1,2), nekazia sa, vyzerajú aj vo februári akoby boli včera odtrhnuté zo stromu. Ďalšou odrodou ktorá exceluje v kategórii "šelf-lajf" je Fuji (Ralls Janet x Red Delicious) - foto 3,4. Tiež jablko pôvodom z ďalekého zámoria - Japonska. Takisto vysoko kvalitná a dlho skladovateľná zimná odroda. Nájde sa v pivnici jablko ktoré by týmto dvom klasikám spoza morí mohlo konkurovať? Ale áno - je na foto 5. A netreba ani hľadať v exotickom zámorí. Je to Admiral (Bohemia x Mira) - odroda pôvodom len toť spoza rohu, ktorá si s dvoma uvedenými v ničom nezadá (vo vzhľade, chuti, trvanlivosti). Ba ich ešte aj prekonáva - v odolnosti chorobám a pestovateľnosti aj v menej priaznivých jabloniarskych oblastiach. Zlaté české ručičky... IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika