Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Angold mám tiež na M26. Je to mladý strom vysadený v 10/2018, takže je ešte skoro hodnotiť. Ale má sa zatiaľ čulo k životu, takže zatiaľ som spokojný. Podobne, veľmi pekne mi rastie aj Merkúr na M26, vysadený v 3/2018, tento rok 50 cm prírastky. Zatiaľ s podpníkom M26 nemám najmenší problém, aj keď sa uvádza, že môže byť náchylný na hnilobu koreňového kŕčka. Čas ukáže. Najnovšie mi robí starosti Rubinola na M9 - pri tohtoročnom vápnení kmeňov som zaregistroval, že kôra na kmeni je rozpraskaná pozdlžnými trhlinami takmer po celej dĺžke kmeňa, niekde až do dreva. Vie niekto ako je na tom Rubinola s odolnosťou k mrazu? Dá sa to vôbec takto zovšeobecňovať? U iných starších stromov (Vanda, Topaz, Bohemia - všetko na MM-106) takéto mrazové trhliny nemám, kmene sú hladké, čisté, bez trhlín. Rubinola na M9 je zdedený strom, rastie veľmi slabo resp. mizerne, napriek všemožnej starostlivosti. Do mojej polohy sa M9 nehodí. Začínam špekulovať, či to praskanie kmeňa, mrazové trhliny - nemôžu poukazovať na biednu kondíciu stromu. Kdesi som čítal, že mrazové trhliny majú súvis so zásobou škrobu v pletivách. Viac škrobu - vyššia odolnosť proti mrazu. Uvažujem, že možno je na tom Rubinola tak zle, že si nedokáže v mojej ťažšej pôde uložiť dostatočné zásoby škrobu na zimu a preto kôra na kmeňoch po zime praská? Možno je to praskanie kmeňov prejavom slabej kondície?!? Stromy ktoré prosperujú asi mrazovými trhlinami netrpia? Igor
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika