5 TOP odrůd jabloní



host - 234.14 (?)
18.3.2018 22:47

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle

Toto je Starking.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 53.44 (?), 18.3.2018 19:51

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle 

Starking
Starking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.25 (?), 18.3.2018 20:18

Hmmm, máte pravdu, ty moje jablka Starking nejsou - když se dívám na vaše foto :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.14 (?), 18.3.2018 22:47

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle

Toto je Starking.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.148 (?), 19.3.2018 12:28

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle


Obrázky:


Starking

Áno je to Starking. Ako dlho už máte túto odrodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.25 (?), 18.3.2018 19:34

... děděček míval velkou zahradu plnou jabloní všech možných odrůd. Nejvíce mi chutnala lablka odrůdy Macoun. Nebyla moc velká, ale ta chuť - bože!!!  Nic lepšího jsem zatím nejedla. Znáte někdo?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.3.2018 19:48

Myslím, že jde o jablko z velké rodiny MacIntoshe - podobně jako Linda, Cortland, Spartan. Lobo aj.  Sám jsem ho nejedl, údajně má podobně (výbornou) chuť jako rodičovská odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 18.3.2018 20:07

Na první pohled mě také fotky připadají jako Melrose. Jen jestli je ta Melrose, o které víte že je Melrose opravdu Melroselaugh.Hranaté zimní jablko je třeba odrůda Wagenerovo.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 19.3.2018 21:16

Pane 14.170 Wagenerovo to rozhodně není.Melrose narozdíl od Vás pěstuju.Toto divadlo co se tu periodicky vyskytuje a už je trapné.Pravdu má zde jenom jedna osoba že?Už jste někdy viděl Idared s takovým svalci v kališní jamce?Já teda ne.Aby to nebylo málo tazatelka jisto jistě má Melrose se žlutou suchou dužninou což je naprostý nesmysl.Proč to nezpochybňujete?Melrose má dužninu bílou s lehkým nádechem zelené vynikající a šťavnatou.Není vám toto divadlo už trapné.Zpochybňování ostatních a vždy tisiceré díky vyvoleným i když mnohdy tvrdí zcestné názory.Kdyby pan Fiala zde každý týden zmiňoval a velebil Admirála jistě by se nedočkal jízlivých příspěvků.Je zde trapná hra na účelové informace. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.141 (?), 20.3.2018 14:26

Ano Admirál jsem vysadil, hlavně pro rozporuplné informace o této odrůdě.Chci znát pravdu.Zdejší popisování vlastností jsou jenom TOP ale hlavně protichůdné.Mnohdy to připomíná reklamu ke koupi.O mlžení hořké pihovatosti nemluvě.Očem píšu? Šlechtitel uvádí pěstování na extenzivních tvarech, chudších a suších půdách což je zde strojově opakováno s příslibem omezení hořké pihovatosti.Slibem nezarmoutíš.Zatím zde 99% pěstitelů hlási devastující napadání touto poruchou u této odrůdy.Naopak pan Hlavatý je v ideálních podmínkách a napadení žádné i když se tu tvrdí, že se jedná o poruchu z přepychu.Všechna trvrzení jdou proti sobě.Nejhorší je však stálé trvrzení o nepřekonatelnosti a srovnávání s jinými odrůdami a jejich náhradou Admirálem.Jakým právem , pověřením a zkušenostmi jsou tato tvrzení podložena.Dlouhodobě žádnými.Letos mě možná první plody uzrají a přesvědčím se. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 20.3.2018 15:35

Teda pane Polehlo, vám se člověk nezavděčí. Vy člověku vynadáte ikdyž s vámi souhlasí. Zkuste si můj předchozí příspěvek přečíst ještě jednou.

PS: Melrose jsem pěstoval několik ha,  stejně tak Idaredu. Obě odrůdy mám celkem dost ošahané

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika