5 TOP odrůd jabloní



host - 48.25 (?)
18.3.2018 20:18

Hmmm, máte pravdu, ty moje jablka Starking nejsou - když se dívám na vaše foto :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 53.44 (?), 18.3.2018 19:51

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle 

Starking
Starking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.25 (?), 18.3.2018 20:18

Hmmm, máte pravdu, ty moje jablka Starking nejsou - když se dívám na vaše foto :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.14 (?), 18.3.2018 22:47

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle

Toto je Starking.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.148 (?), 19.3.2018 12:28

Můj Starking vypadá na jedné ze starších fotek takhle


Obrázky:


Starking

Áno je to Starking. Ako dlho už máte túto odrodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.25 (?), 18.3.2018 19:34

... děděček míval velkou zahradu plnou jabloní všech možných odrůd. Nejvíce mi chutnala lablka odrůdy Macoun. Nebyla moc velká, ale ta chuť - bože!!!  Nic lepšího jsem zatím nejedla. Znáte někdo?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.3.2018 19:48

Myslím, že jde o jablko z velké rodiny MacIntoshe - podobně jako Linda, Cortland, Spartan. Lobo aj.  Sám jsem ho nejedl, údajně má podobně (výbornou) chuť jako rodičovská odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 18.3.2018 20:07

Na první pohled mě také fotky připadají jako Melrose. Jen jestli je ta Melrose, o které víte že je Melrose opravdu Melroselaugh.Hranaté zimní jablko je třeba odrůda Wagenerovo.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 19.3.2018 21:16

Pane 14.170 Wagenerovo to rozhodně není.Melrose narozdíl od Vás pěstuju.Toto divadlo co se tu periodicky vyskytuje a už je trapné.Pravdu má zde jenom jedna osoba že?Už jste někdy viděl Idared s takovým svalci v kališní jamce?Já teda ne.Aby to nebylo málo tazatelka jisto jistě má Melrose se žlutou suchou dužninou což je naprostý nesmysl.Proč to nezpochybňujete?Melrose má dužninu bílou s lehkým nádechem zelené vynikající a šťavnatou.Není vám toto divadlo už trapné.Zpochybňování ostatních a vždy tisiceré díky vyvoleným i když mnohdy tvrdí zcestné názory.Kdyby pan Fiala zde každý týden zmiňoval a velebil Admirála jistě by se nedočkal jízlivých příspěvků.Je zde trapná hra na účelové informace. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 20.3.2018 14:26

Ano Admirál jsem vysadil, hlavně pro rozporuplné informace o této odrůdě.Chci znát pravdu.Zdejší popisování vlastností jsou jenom TOP ale hlavně protichůdné.Mnohdy to připomíná reklamu ke koupi.O mlžení hořké pihovatosti nemluvě.Očem píšu? Šlechtitel uvádí pěstování na extenzivních tvarech, chudších a suších půdách což je zde strojově opakováno s příslibem omezení hořké pihovatosti.Slibem nezarmoutíš.Zatím zde 99% pěstitelů hlási devastující napadání touto poruchou u této odrůdy.Naopak pan Hlavatý je v ideálních podmínkách a napadení žádné i když se tu tvrdí, že se jedná o poruchu z přepychu.Všechna trvrzení jdou proti sobě.Nejhorší je však stálé trvrzení o nepřekonatelnosti a srovnávání s jinými odrůdami a jejich náhradou Admirálem.Jakým právem , pověřením a zkušenostmi jsou tato tvrzení podložena.Dlouhodobě žádnými.Letos mě možná první plody uzrají a přesvědčím se. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 20.3.2018 15:35

Teda pane Polehlo, vám se člověk nezavděčí. Vy člověku vynadáte ikdyž s vámi souhlasí. Zkuste si můj předchozí příspěvek přečíst ještě jednou.

PS: Melrose jsem pěstoval několik ha,  stejně tak Idaredu. Obě odrůdy mám celkem dost ošahané

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika