Vybírám nové stromky - prosím o Váš názor



host - 122.179 (?)
15.10.2009 7:36

Rozhlédněte se také kolem, možná Vám to usnadní hledání.Najít nejvhodnější z nových odrůd je někdy dost riskantní a nechybí i zklamání. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 14.10.2009 10:51, zobrazeno: 11481x

Vybrala jsem podle pomologických popisů tyto odrůdy:

podzimní-Blanka, Karina,Nitra, Dicolor

zimní-Astra, Erika,Luna, Nela

Máte někdo něco z toho doma?Chci si koupit jen jednu z podzimních a zimních.Mám Clappovu, ještě nerodila je loňská a M.Verté-ta jak někde píše p.Vysloužil-tvrdá do sklepa, tvrdá nebo shnilá ze sklepa.Zahradu mám ve 400m, severní chráněný svah, jílovitohlinitá zem.Meruňky tam jdou i broskve. Ještě nevím jaký tvar, jestli menší na kdouloni, nebo vyšší...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 14.10.2009 23:36

Blanku neznám, Karina strupatí, Nitru nemám a Dicolor je hezká, ale drobná a chuti nijaké. Doporučil bych Konferenci na kdouli. Brzy a dobře plodí a je chutná. Zimní hrušky nemám rád. Všechny, které vydrží přes Nový rok mají na úkor skladovatelnosti horší vlastnost. Snad vám poradí další znalci nejen ti, co hledají výhradně hrušky na pálení a nic jiného je nezajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 15.10.2009 0:28

Mám podzimní Armidu a zimní Pařížanku. Konferenci jsem měla a už bych ji nechtěla, není to ono.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 15.10.2009 7:17

Dicolor je zimní hruška. Je drobnější, ale chutná. Pokud uděláte probírku bude ok. Erika je jedna z nejchutnějších hrušek. Pokud chcete hrušku co vydrží ve sklepě jako jablka tak bude dobrá Bohemica.

Jen nevím jestli vám ty zimí odrůdy na tom severním svahu plně vyzrají. U hrušek na tom dost záleží. Nezralé chutnají jak řepa. Pokud je budete skladovat ve sklepě s bramborama tak to bude katastrofa.

Konference je dobrá a plodná. snadno se tvaruje a dobře se udží v nízkém tvaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 15.10.2009 7:36

Rozhlédněte se také kolem, možná Vám to usnadní hledání.Najít nejvhodnější z nových odrůd je někdy dost riskantní a nechybí i zklamání. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 15.10.2009 8:08

Děkuju za názory, jen jste mě ujistili v tom, že asi stará dobrá Konference nebo Boskova lahvice bude to správné.Chtěla jsem něco nového, ale zas tolik místa nemám abych pokusničila.Máme rádi čerstvý hruškový kompot, tak proto zimní, ale chtěla jsem i něco na zakousnutí, jsme totiž hruškožrouti.Na ten kompot zatím využívám M.Verté.

Minulý týden, to bylo ještě krásně, jsem se po dlouhé době podívala do okolních vesniček mého rodného města.Potěšilo mě, že ta hrušková alej, co ji znám z dětství, stále ještě žije.To je ráj hruškařů.Staré ale zdravé stromy obalené hruškama, lozila jsem tam pod nima i po nich, jen abych co nejvíc ochutnala.Tolik odrůd! Zkusím poprosit souseda, jestli by něco nešlo naroubovat na ty moje dvě hrušky.Sama si netroufnu.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 3.11.2009 12:25

Staré odrody hrušiek sú vzácnosť, aké rastú u vás v tej aleji?

PeterNR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 4.11.2009 17:15

Bohužel já nejsem odborník abych poznala jaké odrůdy to jsou. Spolehlivě poznám jenom Muškatelku, hlavně po chuti.Pokud by Vás zajímalo kde to je- tak z Poděbrad přes Pátek směrem na Senice.Je tam těch alejí víc i jabka, bývaly tam i švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 7.11.2009 1:21

Ano, staré - dobré... Jsem také hruškový mlsoun, jím všechny dobré ale neznám nic lepšího než Boscovu lahvici. Zimní se podzimním a letním chutí nevyrovnají, před pár lety jsem zkusil ze zvědavosti Nelu, nedoporučuji a rušit ji nebudu, nechávám ji jen růst. Stále zvědavý jsem zkusil Amforu, letos poprvé zarodila krásné velké plody (zatím se vybarvily čtyři) a kupodivu mě i rodinu chutí zaujala což je co říct.  Navíc žádné choroby, roste naprosto zdravě, strom i plody.                Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.90 (?), 17.11.2009 13:44

Boscova lahvice podle mne nepatří na severní svah v 4OO m n. m.

Na webu Sempry Litoměřice je tabulka s výsledky degustací 35 odrůd hrušek v roce 2OO6. Vámi zvolená Dicolor se umístila na 1. místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika