Určení odrůdy - byl jsem napálen?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
5.10.2017 9:33

Nemohu souhlasit s p. 67 107. Pěstovat Boscovu na vysočině v okolí Žďáru n. Sáz. je odsouzeno když ne k debaklu, tak k hodně průměrným hruškám. Naopak Konference přinese bohatou úrodu chuťově skvělých plodů i tam, kde by to u hrušek málokdo čekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.218 (?), 5.10.2017 21:32

Kompot?? V životě se mi nestalo, aby mi zkvasila celá várka kompotů, až kdysi z Konference - všechny do jednoho. A k jídlu mi také nechutnala, tak už je pryč.                    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 5.10.2017 21:54

v životě se mi nestalo, aby mi zkvasila celá várka kompotů... Dovolím si předpoložit, že za to určitě nemohly ty hrušky. Chyba bývá nejčastěji v rukách. Nám zatím nezkvasily žádné, Konference, M. Verté, Solanky a řada vesnických noname. Mně (i jiným) Konference chutná, Vám (i jiným) ne. To už tak bývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.10.2017 21:57

Při vší úctě ke znalostem a zkušenostem paní Lídy - když zkvasí celá várka kompotů, není to vina odrůdy, nýbrž kuchaře.
   Teoreticky může být příčina ve špatných víčkách či teploměru, ale na ovoce bych neúspěch rozhodně nesváděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.218 (?), 5.10.2017 22:49

Jo jo, ale na něco jsem to svést musela, naštvalo mne to tehdy moc. Dodnes nevím, čím to bylo. Nikdy mi žádné kompoty nezkvasily, pokud nějaké víčko nechytlo, tak se snědl hned. A že jsem se různých kompotů něco nadělala...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 6.10.2017 8:56

Konference na přímý konzum je výborná - musí se ale nechat dojít, tak jako většina odrůd, do konzumní zralosti. To co se teď prodává ihned po sklizních se k přímému konzumu nehodí. Vzpomínám si na loňské Konference a Bohemiky - při koupi "nejedlé", po cca měsíci a půl ležení výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.10.2017 9:10

Matně si vzpomínám, že se tu už o tom psalo. Že chladírenské Konference z hypermarketů bez problémů dozrávají a jsou dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.10.2017 13:21

... ale celkom priemerná Konferencia

Konference je naprostá jednička. Sice je běžně dostupná v obchodech po celý rok, přesto jsem si ji narouboval na Astru, jako mnoho dalších odrůd. První plody vůbec nezklamaly. Chuťově dokonalá odrůda. Právě proto, že je všude k mání, tak možná leckomu zevšední. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.144 (?), 26.2.2018 12:04

Áno, vždy budem trvať na tom že Konferencia je chuťovo absolútné priemerná hruška, sladké blato. Chýba jej korenitosť. Predovšetkym Avranšská (známa aj ako Gutte Luise - dobrá Luiza) a možno aj Hardyho sťaby jesenné hrušky, dobré opelovače sú vhodné do vyžších polôh. Chuťovo sa im dáke Konferenčné blato nevyrovná ani na míle. Naviac je Konferencia škaredá - na rozdiel od Avranšskej. Tá Hardyho asi radšej podpník dula, na plánke sú to asi obrovské stromy, veľké ale oválne hnedé ovocie, jedol som ich len raz z obchodu, boly fajne. Avranšská je ešte vyžší level s ňou mám skúsenosti ako zo starým stromom v 600 m. n. m., ktorý idem preštepiť. Ešte aj Merodová - hoci zlý opelovač, no kvalitu a nenáročnosť má... 

Poznámka, na mladom strome budú zrejme väčšie...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 26.2.2018 12:37

Řekl bych, že s píš provokujete, než pravdivě hodnotíte. To co je na fotce, svým vzhledem Konferencím i v mých podmínkách nesahá ani ke kotníkům, i když je to červené. Pokud jde o chuť, já jsem za ni U NÁS vděčný. Když je někdo v I. poloze na černozemi, může mít jiné požadavky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika