Rouby Solanky



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
8.6.2019 19:53

DFTT

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 168.28 (?), 8.6.2019 17:18

ulamovak je moj najlepsi vrublovak kupujem len japonske cepele su festovne ostre a dlho vydrzia drevo hrusky je tvrdsie ale ide to dobre aj s ulamovakom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.16 (?), 8.6.2019 19:37

Pro vás je to najlepší vrublovák, pro mne je to nástroj pro vybalovače zboží v superhypermarketech a pro nemehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2019 19:53

DFTT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.16 (?), 9.6.2019 3:30

Pane Mimmo, můžete mi vysvětlit, proč žádný odborník v graftingu, nepoužívá ty nástroje, které jste zmínil a proč se celá řada firem na světě věnuje výrobě jenoúčelových nástrojů pro tento obor. Postněte mi tady naučné video, kde se skutečným odborníkem používají vámi zmíněné nástroje, zvláště u tvrdých dřevin. Použití jiných nástrojů nikomu nebráním, ale nelze jej zevšeobecňovat a nebudu nikdy plesat nad používáním ulamovacího nože, protože z principielních důvodů, tímto nástrojem neze provádět dlouhé rovné řezy šikmo ve dřevě, zvláště tvrdém a nelze jím ani rozřezat krabice s jehož pomocí se otevírají. Chápu použití žiletky při bylinném roubování. Nelze však nikdy zevšeobecňovat používání náhradních nástrojů, které jsou primárně určny k něčemu jinému. Přád je to z nouze ctnost, nic víc, nic míň. No a teď, kdo je větší lhář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.6.2019 11:53

Pokud by mě roubování živilo a trávil s ním denně 8,5 hodiny, snad bych investoval do jednoúčelového nože, belgické břidlice a snad i do profesionálního nabroušení. Coby amatér nedovedu nabrousit žádné ostří do ostrosti ulamovací čepele. Do ulamováku na roubování vkládám čepele neulamovací, vždy se řeže s plně vysunutým.
   Hodně jsem si zakládal na roubovacích nožích ten nejoblíbenější mám přes 40 let. A byl jse docela smutný, když jsem zjistil, že tím sprostým ulamovákem se řeže lehčeji a řezné plochy jsou hladší. Zřetelné je to zejména u tenkých a měně kvalitních roubů.
   Klasický nůž zcela nezavrhuju. Používám ho k roubování za kůru a na očkování. Kůra se lépe odchlipuje tvrdším nástrojem a střídat na jeden úkon dva nože je nepraktické.
    Jak je pro většinu diskuzí typické, metodu nelépe znají a nejvíc kritizují ti, kteří ji nikdy nepoužili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika