Rouby Solanky



host - 168.28 (?)
8.6.2019 17:18

ulamovak je moj najlepsi vrublovak kupujem len japonske cepele su festovne ostre a dlho vydrzia drevo hrusky je tvrdsie ale ide to dobre aj s ulamovakom

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 168.28 (?), 8.6.2019 17:18

ulamovak je moj najlepsi vrublovak kupujem len japonske cepele su festovne ostre a dlho vydrzia drevo hrusky je tvrdsie ale ide to dobre aj s ulamovakom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.16 (?), 8.6.2019 19:37

Pro vás je to najlepší vrublovák, pro mne je to nástroj pro vybalovače zboží v superhypermarketech a pro nemehla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.6.2019 19:53

DFTT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.16 (?), 9.6.2019 3:30

Pane Mimmo, můžete mi vysvětlit, proč žádný odborník v graftingu, nepoužívá ty nástroje, které jste zmínil a proč se celá řada firem na světě věnuje výrobě jenoúčelových nástrojů pro tento obor. Postněte mi tady naučné video, kde se skutečným odborníkem používají vámi zmíněné nástroje, zvláště u tvrdých dřevin. Použití jiných nástrojů nikomu nebráním, ale nelze jej zevšeobecňovat a nebudu nikdy plesat nad používáním ulamovacího nože, protože z principielních důvodů, tímto nástrojem neze provádět dlouhé rovné řezy šikmo ve dřevě, zvláště tvrdém a nelze jím ani rozřezat krabice s jehož pomocí se otevírají. Chápu použití žiletky při bylinném roubování. Nelze však nikdy zevšeobecňovat používání náhradních nástrojů, které jsou primárně určny k něčemu jinému. Přád je to z nouze ctnost, nic víc, nic míň. No a teď, kdo je větší lhář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.6.2019 11:53

Pokud by mě roubování živilo a trávil s ním denně 8,5 hodiny, snad bych investoval do jednoúčelového nože, belgické břidlice a snad i do profesionálního nabroušení. Coby amatér nedovedu nabrousit žádné ostří do ostrosti ulamovací čepele. Do ulamováku na roubování vkládám čepele neulamovací, vždy se řeže s plně vysunutým.
   Hodně jsem si zakládal na roubovacích nožích ten nejoblíbenější mám přes 40 let. A byl jse docela smutný, když jsem zjistil, že tím sprostým ulamovákem se řeže lehčeji a řezné plochy jsou hladší. Zřetelné je to zejména u tenkých a měně kvalitních roubů.
   Klasický nůž zcela nezavrhuju. Používám ho k roubování za kůru a na očkování. Kůra se lépe odchlipuje tvrdším nástrojem a střídat na jeden úkon dva nože je nepraktické.
    Jak je pro většinu diskuzí typické, metodu nelépe znají a nejvíc kritizují ti, kteří ji nikdy nepoužili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika