Rez hrušňová - vím jak na ní



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
28.8.2014 9:51

Nemyslím si, že by plody při dodržení ochranných lhůt byly jedovaté, přesto s p. Jaroslavem souhlasím a proti rzi hrušňové nestříkám.  Z více důvodů:
1. čím méně chemie, tím lépe
2. ušetřím
3.  fungicidy mi ze zkušenosti nepřijdou suverénně účinné. Tam kde je používám (kadeřavost, moniliový úžeh), beztak nemoci na stromech jsou (možná méně)
4. I hrušně napadené rzí plodí dostatek kvalitního ovoce.  Žádný strom mi neodešel na rez. Kdyby tomu tak bylo, pak bych o zásahu přemýšlel.
5. Víc mi na hruškách vadí kaménčitost, strupovitost, hniloba, červivost, vosy.  Ani to většinou není nutné řešit chemicky. Jako amatér se ztrátami počítám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 46.102 (?), 27.8.2014 14:24

Delan a Dithane jsou kontaktni pripravky. Zkuste systemovy pripravek Score - Zkušenosti z praxe potvrzují, že v současné době stále patří k nejúčinnějším fungicidům - Davam na rez hrusnovou tankmix Score + jeden z uvedenych kontaktnich pripravku (2 postriky, pred kvetem a po odkvetu) a bez problemu cely rok. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 134.251 (?), 27.8.2014 14:41

Zlikvidoval jsem jalovce a mám klid - veškerá rez na 7 hrušních zmizela. Stříkám jen mimo vegetaci v termínech proti kadeřavosti broskvoní a vezmu s tím celou zahradu (Kuprikol,  před rašením Dithane) a nemám s houbovými chorobami problém (díky rezistentům). Těch pár plodů obalečům nechám - aspoň vím, že jsou plody zdravé i pro mě, děti a vnuky. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 27.8.2014 21:06

Pane Jaroslave vyklučení jalovce ve Vaší zahrádce nestačí.Musel by jste vyčistit poloměr o velikosti 5oo metrů a i to by při vyšším tlaku choroby nestačilo.Používejte věrohodné argumenty a ne pochybnou propagadu.Já Vám garantuju, pokud udělám dvě ošetření proti rzi hrušní nebo proti stupovitosti před květem a po květu.Celkem 4 proti houbovým chorobám, budu mít naprosto stejně nezávadné ovoce jako Vaše . - Mičurin II (47O m)
PS: rezistentní hrušně neexistují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.166 (?), 28.8.2014 6:29

Naprosto souhlasim, ja zadne jalovce na zahrade nemam a nikdy jsem nemel, takze nemam co likvidovat (jedine hrusne) a sousedum do toho, co maji na zahrade nemuzu mluvit. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 230.79 (?), 28.8.2014 8:52

Pane Mičurine II, proč ten útočný tón, proč to obvinění z pochybné propagandy (nebo propagady)?

Sdělil jsem své zkušenosti, chemické postřiky po odkvětu ulpí na plodech. Už mnoho postřikových látek bylo vyřazeno ze sortimentu proto, že byla dodatečně prokázána jejich rakovinotvornost po mnoha letech houfného používání, tomu se chci vyhnout, proto s postřiky šetřím. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 28.8.2014 9:51

Nemyslím si, že by plody při dodržení ochranných lhůt byly jedovaté, přesto s p. Jaroslavem souhlasím a proti rzi hrušňové nestříkám.  Z více důvodů:
1. čím méně chemie, tím lépe
2. ušetřím
3.  fungicidy mi ze zkušenosti nepřijdou suverénně účinné. Tam kde je používám (kadeřavost, moniliový úžeh), beztak nemoci na stromech jsou (možná méně)
4. I hrušně napadené rzí plodí dostatek kvalitního ovoce.  Žádný strom mi neodešel na rez. Kdyby tomu tak bylo, pak bych o zásahu přemýšlel.
5. Víc mi na hruškách vadí kaménčitost, strupovitost, hniloba, červivost, vosy.  Ani to většinou není nutné řešit chemicky. Jako amatér se ztrátami počítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.166 (?), 28.8.2014 10:59

Take jsem drive proti rzi hrusnove nestrikal a taky mi zadny strom neodesel na rez. Ale pred 3 lety se relativne neskodne flicky promenily v rozsahle vyrustky (predevsim Williamsova). Uz 2 sezony pouzivam Score, ucinnost na rez suverenne 100% + omezeni strupovitosti, kupuji ho i pro jine plodiny, takze bych na rzi nic neusetril. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.88 (?), 28.8.2014 13:21

Myslím si, že mladý nestříkaný stromek klidně může díky rzi zahynout. Loni jsem sem touhle dobou dávala fotky mladé Armidy, která měla výrustky i na letorostech a listy oranžovohnědé, plody všechny shodila. Měla jsem obavy, zda vůbec přižije zimu. Snad díky tomu, že zima skoro nebyla, začala zjara rašit. Letos nekvetla, ale v době před kvetením hrušní jsem ji postříkala zbytkem Baycoru, navíc jsem pod ni vysadila (co kdyby?) 2 rostliny vlaštovičníku - četla jsem někde, že na rez hrušňovou působí fungicidně. Na hrušni jsem letos našla jeden jediný flíček rzi na horní větvičce, obrazily i téměř všechny pupeny na napadených větvičkách (na podzim jsem je neostříhala, jak mi tady radili - říkala jsem si, že uvidím zjara). Takže jsem ráda, že přežila a příští rok stříkám - a snad bude mít i nějaký plod wink. Kdybych ji letos nebyla stříkala, tak už by asi neměla sílu přežít.                      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 28.8.2014 21:09

Letos se mi rzivost citelně projevila až ve stadiu dozrávání raných hrušek, kterým neuškodila.Horší to bylo s ptáky a hmyzem.Nahlodávali u stopek hodně nezralých plodů.Pokud jsem je včas nesklidil, shnily.Hlavně hmyz (i mravenci)přenáší hnilobu. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.8.2014 22:15

Jalovec mám na zahradě, přesto mě rez hrušnová ve spánku nestraší.Na plodech není, listy sem tam oranžový flíček.Mnohem větším strašákem pro některé moje nerezistentní odrůdy hrušek je strupovitost.Na strupech slupka praská,a ničí je druhotné napadení hnilobou.U mě dokáže zničit na citlivých odrůdách 3/4 všech plodů.Williamsová letos přes dva postřiky(asi v nevhodnou dobu) opět totálně poničené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika