pálení z hrušek



host - 122.179 (?)
2.10.2009 14:32

Poctivě sbírejte, zhědlá hnilička není shnilá (ochutnejte)a vypálíte chutnou hruškovicu.Drcením ovoce kvašení urychlíte. Pozn.:sem tam nějaký bodanec od opilé vosy nebo včely musíte postoupit.Teď už jsou ale hniličkové kvasy vypálené.(?)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.9.2009 10:51

Ač s hruškovým kvasem mnoho zkušeností nemám, nečekal bych na jejich hniličkovatění. Dochází při něm k množení mikroorganizmů, které kvašení neprospívá. A odlišit, zda mezi hniličkovatými nejsou už některé s počínajícím hnitím ne vždy lze. Zkoušel jsem z hrušek mošt, jde to pouze z tvrdých plodů. Neměl,  kupodivu, víc cukru než jablečný, ale sladký byl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan-o - (20) - 83.178 (?), 9.9.2009 12:50
Z tvrdých ani nahnilých kvalitní hruškovici neuděláte. Hrušky nemají tolik kyselin co jablka a proto se zdají být sladší. Mám na zahradě jabloň Borovinku, začíná zrát kolem poloviny srpna a mošt z ní dosahuje až 18 % cukernatosti. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 50.72 (?), 9.9.2009 15:17

Zase sa stýkavam s tým istý problémovm už druhý rok. Nikdy pred tým sa mi na kvase nevyskytol "křís" iba minulý rok prvý krát a tento rok zase.  NIe je rozsiahly ale badať ho v malom množstve a iste sa bude rozširovať ako pred rokom.  Pomôže mi jeho odstránenie z povrchua následné vysírenie?  A môžem vôbec naplnený sud v počiatočnoim štádiu kvasenia vysíriť? Neublíži mu? Ďakujem za rady pretože s týmto skúsenosti enmám, pravidelne vysirujem sudy pred založením kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 10.9.2009 12:31

Rozhodně Vám nedoporučuji vysiřovat prostor nad kvasem, oxid siřičitý je velice jedovatý nejen pro kvasinky, ale i pro našince. Samozřejmě, že křísotvorné kvasinky byste rovněž zničil, ale co bude s kvasem? Doporučuji přidat 400 ml 20% kyseliny sírové na 200 litru kvasu a tolik cukru, aby ho na tento objem máče bylo alespoň 3%. Tímto způsobem vliv "křísu" velmi omezíte. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 10.9.2009 15:03

Nechci se přít a nechám se poučit, s kyselinou sírovou v mači zkušenost nemám. Ale síření sudů i vína oxidem siřičitým či pyrosulfitem patří k obvyklým postupům ve vinařství již stovky let. Slouží k podpoře ušlechtilých a potlačení divokých kmenů kvasinek. A přitom víno se, na rozdíl od mače, pije. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
martinko - (1) - 18.58 (?), 2.10.2009 13:16

muze mi nekdo poradit jestli muzu hrusky tzv hnilicky kvasit i ty ktere uz v sobe maji tu nahnedlou hnilicku nebo tu cast mam oddelit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 2.10.2009 14:32

Poctivě sbírejte, zhědlá hnilička není shnilá (ochutnejte)a vypálíte chutnou hruškovicu.Drcením ovoce kvašení urychlíte. Pozn.:sem tam nějaký bodanec od opilé vosy nebo včely musíte postoupit.Teď už jsou ale hniličkové kvasy vypálené.(?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 12.10.2009 14:38

Pálíte někdo ze zimních hrušek. Mám tři stromy úplně obsypané a na každém je jiná odrůda, ale všechny hrušky zatím tvrdé jako kámen a trpké.

Kdy se sklízí zimní odrůdy a dá se z nich něco vypálit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.10.2009 15:04

Běžně jsem z takových hrušek nepálil, ale určitě to půjde. Skutečnost, že jsou plody trpké či kyselé ještě neznamená, ža mají málo cukru (stačí změřit mošt). Každopádně je třeba nechat plody co nejdéle vyzrát na stromech. Očesané můžete nechat dojít, otřepané je třeba ihned podrtit. Je-li hrušek hodně, jsou tvrdé a máte velký lis, můžete zkusit kvasit vylisovaný mošt, jak je běžné u jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 12.10.2009 15:16

Kolik by asi ten mošt měl mít cukru aby z toho něco bylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika