Příspěvky uživatele - Jan-o

Stříkáte v zimě proti monilioze?, 19.9.2009
Stříkám na začátku a na konci kvetení, stromy které jsou citlivější stříkám navíc už v době rašení. Samozřejmostí je odsranit napadené větévky a mumifikované plody jak už zde bylo psáno. Postřikování před sklizní, kdy jsou dozrávající plody často... celý příspěvek >
Nahořklé maso z nové udírny, 13.9.2009
Já klobásy dělám vždy dopředu a udím je až na druhý den. Do vyhřáté udírny je dávám studené, topím bukem a žádný problém jsem s tím nikdy neměl.
Lze dávat sušené švestky do kvasu?, 12.9.2009
Ty tři kýble pomačkejte s kilem cukru, je to sice nouzovka já cukr obvykle nedávám, ale pěkně se vám to rozkvasí a můžete postupně přidávat další co popadají. V tak malém množství a když říkáte, že nejsou všechny stopro zralé je to bez cukru dobré... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice v dub. sudu, 10.9.2009
Jen malý dotaz, měřil jste při stejné teplotě? Slivovice i ve skle má po letech tendenci vyprchat a ztrácet sílu, natož v sudu. Honza
Šarka, 9.9.2009
Na očištění očkovacího nože, nebo nůžek hadříkem namočeným v lihu nevidím nic závadného. Dezinfikujete plochu a odstraníte případnou nečistotu nebo mastnotu. Lopaty si do lihu můžete nakládat sám. Honza
Biogolden, 9.9.2009
Děkuji za odpověď. Na jaře jsem ho pokusně vysadil a do těch 300 metrů se vejdu. Honza
Šarka, 9.9.2009
Pane Rostislaviku, to jste mi asi špatně rozuměl. Já nedezinfikuju lihem stromy ale pracovní nářadí. O pokusech s elektřinou nebo solí jsem nikdy nic neslyšel. Kde jste o tom četl? Vím že se jednu dobu rozšiřoval "recept" s modrou skalicí, ale byl to... celý příspěvek >
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 9.9.2009
Z tvrdých ani nahnilých kvalitní hruškovici neuděláte. Hrušky nemají tolik kyselin co jablka a proto se zdají být sladší. Mám na zahradě jabloň Borovinku, začíná zrát kolem poloviny srpna a mošt z ní dosahuje až 18 % cukernatosti. Honza
Šarka, 9.9.2009
Pokud v blízkosti Vaší zahrady, třeba u sousedů jsou stromy napadené šárkou, tak to že Vy vykácíte ty Vaše vůbec nepomůže. V některé literatuře uvádějí jako bezpečnou vzdálenost 500 m, v jiné i několik km, takže těžko říct jak je to ve skutečnosti.... celý příspěvek >
Konec šlechtěných švestek na Valašsku?, 8.9.2009
Pro Rony dodatek. Například u Tophitu takto uschl celý kmínek, podnož sice vyrazila, ale nic moc. Když jsem vykopal kořeny, tak byly taky zaschlé. U Jojo jsem neváhal a v kmínku řezal až do zdravého. Ze spícího očka sice vyrazil letorost, ale co... celý příspěvek >
Konec šlechtěných švestek na Valašsku?, 8.9.2009
Podobné příznaky, jaké popisujete se mi objevují na Jojo a Tophit. Koruna je jakoby popálená, pupeny nemají snahu rašit a na kmeni se objevují jizvy a zaschlá místa. Do dvou let je stom kaput. Vyzkoušel jsem různé druhy postřiků proti houbovým... celý příspěvek >
Nevím si rady s meruňkou, 7.9.2009
O zalévání jen u kmene jsem nic nepsal a o tom dávat hnůj jen ke kmeni taky ne. Mulčováním samozřejmě myslím plochu. Jen jsem upozornil na možnost popálení kmene. Nezlobte se, ale váš nápad s jednou jámou 3 až 4 metry od stromu mi nepřipadá příliš... celý příspěvek >
Nevím si rady s meruňkou, 7.9.2009
Pokud je v písčité půdě může trpět suchem, chce to pořádnou zálivku hlavně v době, kdy se meruňky zvětšují. Při tvrdnutí pecky přihnojit draslíkem, meruňka ho má v té době velkou spotřebu. Co se týče toho uleželého hnoje, jak uvedl kolega, tak já... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 3.9.2009
Pane Vysloužile, máte pravdu v tom, že každý má jiné chutě. Někdo má rád zakouřené, někdo zase ne, jiný si pochutná i na dehtové glazuře. U nás tady taky jeden udil na starém stání od vepřů a pak si stěžoval, že to maso ani lišky nežraly. Mimochodem,... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 1.9.2009
Souhlasím s Vámi pane Boštičko, protože je potřeba rozlišovat mezi praktickými zkušenostmi a vědomostmi načerpanými například z knih nebo jiných materiálu. Zozšiřovatel těchto ''mouder'' je často sám nevyzkoušel a papír někdy snese všechno. O slivoně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika