Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Hrušně > Jeanne d' Arc

Stránky: 1, 2   

Jeanne d' Arc

Mičurin II (983) - xxx.xxx.165.146 (?)
23.7.2016 22:19
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Loni jsem ji narouboval do Lucasovy máslovky.Na roubu se udělal plodonož a hruščička z toho vniklá se má k světu.V minulosti tu byla debata o této odrůdě a zkušenosti co do vzhledu a chuti byly rozporuplné.Tuto tajuplnou odrůdu zná mnoho ovocnářů ale málokdo ji pěstuje.Informace o ní jsou vzácné i na Googlu je skoro jako tajemství.Pokusím se v průběhu vegetace až do její sklizňové zralosti (pokud to výjde)poskytovat fota.Možná ji někteří pěstitelé poznají dle plodových znaků a vyřeší problém jejich odrůdy.

První poznatky

1 - Kvete o 4÷5 dnů později než Lucasova

2 - V této době je velikostně totožná s její hostitelkou Lucasova

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Jeanne d' Arc

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.10 (?), 23.7.2016 23:14
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Pán Polehla, veľmi vítam Váš zámer s priebežnou fotoreportážou o tejto zaujímavej hruške. Ja to robím už od apríla s odrodou jablone Merkur (viď na tomto vlákne). Považujem to za asi najobjektívnejší spôsob, ako danú odrodu predstaviť prípadným záujemcom, ktorí ju ešte nemajú, resp. ju nepoznajú (len škoda že sa nedá odfotiť a poslať aj chuť :-) V tomto prípade sa ja osobne teším moriadne, lebo Jana z Arku je moja "srdcovka" ako historická postava a preto mať v záhrade hrušku po nej pomenovanú (o existencii ktorej viem, ale ju nepoznám) je dosť lákavé. Uvidíme ako sa to vyvinie. IH
Připojit reakci

Jeanne d' Arc

Mičurin II (983) - xxx.xxx.165.146 (?), 14.8.2016 21:06

Nazdar ovocníci.Přikládám další fota.Stále se jeví jako velmi podobná hostitelce Lucasově.Je však souměrnější a ve spodní části trochu baňatější.Nádherný tvar již teď s mírným náznakem nádherné prdelky kterou jsem kdysi viděl v Zahradkáři.Porovnání Lucasova a Jeanne d' Arc na fotu č.2.

Obrázky:

Připojit reakci

Jeanne d' Arc

Mičurin II (983) - xxx.xxx.165.146 (?), 29.8.2016 20:33

Konec prezentace.Při vybírání brambor v těsné blízkosti naroubované Johanky byla pravděpodobně (100%) sražena koncen násady motyky.Já to nebyl.Pokračování za rok. - Mičurin II (470 m)

Připojit reakci

Jeanne d' Arc

host - xxx.xxx.189.156 (?), 29.8.2016 20:42
Možná nebude od věci zmínit fakt, že tato odrůda se dá (stejně jako mnoho jiných) ochutnat v sadech pod Petřínskou rozhlednou, je zde několik stromů. Neměl jsem bohužel tu čest ochutnat v optimální zralosti...
Připojit reakci

Jeanne d' Arc

Mičurin II (983) - xxx.xxx.165.146 (?), 16.8.2017 21:20

Pokračování po roce.Letos ukázala Johanka na roubech tři plody.Tak to snad letos dokončím.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Jeanne d\' Arc

Ivan Hlavatý (4384) - xxx.xxx.234.112 (?), 16.8.2017 21:40
Tvarom pripomína Lucasovu. Na fotkách vidno trošku hrdze hruškovej na listoch, nič závažné. Objavuje sa aj napriek postrekom? (predpokladám že aj hrušky postrekujete fungicídmi). IH
Připojit reakci

Jeanne d\' Arc

Mičurin II (983) - xxx.xxx.165.146 (?), 18.9.2017 20:41

Johanka v půli září.Oproti Lucase se jeví ve spodní části baňatejší. - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Jeanne d\' Arc

host - xxx.xxx.234.6 (?), 13.10.2017 16:15

Zdravím pán Polehla

Na vašich fotkách roubu Jeanne d' Arc sa mi zdá že táto odroda má menšie a tvarovo viac okrúhlejšie a kratšie listy. Je to tak? Ak máte aj Konferenciu tak mohli by ste prosím porovnať tvarovo listy týchto dvoch odrôd?  Ja mám jednu viac ako 30 ročnú zimnú hrušku o ktorej som si myslel že je to Lucasova. Ale plody mi pripomínajú viac tú Jeanne d´ Arc ktorú máte na vašich fotkách. Listy na nej sú kratšie a okrúhlejšie ako na Konferencii.     Ďakujem Jano

Připojit reakci

Jeanne d\' Arc

host - xxx.xxx.234.6 (?), 13.10.2017 16:18

A aj rast tejto odrody zimnej hrušky je slabší ako Konferencia. Obidve sú na duli.     Jano

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020