Hrušeň Wiliamsova onemocnění



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?)
2.6.2016 9:28

Pane Kamile, nevím co R6 a R7 znamená, nemám přístup do chorobopisu a na podnože to taky nevypadá.Tady v sanatoriu mám omezený přístup na PC (součást terapie).Včera večer jsem utekl na PC bez povolení a zatrest jsem byl přes noc v ainclíku.Já to však pro čistotu ovocnářství dělám rád.Proto nedělám žádné předčasné žebříčky anket.To jste mě trochu nazlobil.Potom, co si pamatuji bouchly nějaké saze a najednou jsem tady. - Mičurin II (sanatorium)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.6.2016 16:36

No ale kde máte napsáno, že zadavatel sázel do 100%ního substrátu?Když to čtu, moc chytrý nejsem. "Kořeny se zdály zastrizene.šachová jana asi také vporadku bez žádných přidaných hnojiv. Jen zahradnicky substrat který se ve všech ostatních případech osvědčil." Chápu to tak, že k vykopané zemině nepřidal hnojiva nýbrž jen substrát. To ale, myslím, je v pořádku. Že by zeminu z jámy vyhodil a kompletně - i ve všech ostatních případech - nahradil substrátem? To pochybuju.
   Přesně stejně vypadá moje tříletá (!) hrušeň. Vyrašila, nepřirůstá, lístky drobné, vadnou. Kmínek se kýve - hryzec! Pomstil se mi za to, že jabloně už sázím jen do pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.215 (?), 1.6.2016 21:22
Děkuji. Přesně tak. Pouze jsem primichal substrat ke stávající zemine pro doplnění. Jen jsem chtěl vědět zdali opravdu stromek nemá nějakou chorobu aby nenarazil ostatní ujeté. Sázel jsem 2*wiliams a 2* eriku. Všechny 3 další jsou vporadku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 1.6.2016 20:49

Léčba.Zdravím ze sanatoria všechny ovocnáře.S politováním vám musím oznámit verdikt lékařů.Pokud prý budu tvrdit, že jisté sorty jablek, přestože trpí houbovými chorobami nejsou rezistentní nemám šanci na vyléčení.Moje tvrzení, že tyto sorty mají pouze zvýšenou odolnost proti jistým rasám strupovitosti a tato choroba klidně propukne při vzniku vhodných podmínek a tudíž nejsou rezistentní je pro lékaře nepřípustná a zcestná a další hospitalizace nutná.Toliko diagnóza

Pro pana S.P.Ch..Pokud to černání listů hrušně se vyskytuje po okrajích listu s otřepanými konci mívám to na své hrušní každý rok.Není to zřejmě nic významného.Přesnou příčinu neznám, vzali mě v sanatoriu atlas chorob.Léčím to utržením vážnějí napadaných listů ale spíše si toho nevšímám.Přesto si to radějíi nezávisle ověřte, neměl jsem dnes ještě prášky. - Mičurin II (sanatorium)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 121.3 (?), 1.6.2016 21:05

Pane Polehlo, zřejmě máte na mysli R6 a R7, klidně svou myšlenku rozveďte, je to zajímavé téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 1.6.2016 22:09

Přesně tak vypadá moje v březnu vysazená Boscova. Sadil jsem podobně jako zakladatel vlákna - původní zeminu jsem smýchal se substrátem, kořeny zastřiženy... Je zajímavé, že úplně stejně dopadla Boscova, kterou jsem sadil před dvěma roky. Obě jsem kupoval osobně v Ostrohu od stejného dodavatele. Jiné hrušky se ujaly dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Olšan - (10) - 199.218 (?), 2.6.2016 1:51

Jsem na tom podobně loni v říjnu jsem sázel deset stromků z Uh.Ostrohu, s kvalitou jsem byl na první pohled spokojen, vše sázím stejně, velká jáma, do toho směs kompostu totálně roloženého hnoje a svrchní drnovky z povrchu. Vše prosperuje (slivoň Victoria na špičáku i kvetla a má výhony cca půl metru), jen ta Williamska se kroutí a chřadne a tak jsem se na ni těšil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 2.6.2016 9:28

Pane Kamile, nevím co R6 a R7 znamená, nemám přístup do chorobopisu a na podnože to taky nevypadá.Tady v sanatoriu mám omezený přístup na PC (součást terapie).Včera večer jsem utekl na PC bez povolení a zatrest jsem byl přes noc v ainclíku.Já to však pro čistotu ovocnářství dělám rád.Proto nedělám žádné předčasné žebříčky anket.To jste mě trochu nazlobil.Potom, co si pamatuji bouchly nějaké saze a najednou jsem tady. - Mičurin II (sanatorium)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 51.26 (?), 2.6.2016 12:13

Pane Vlastimile, jedná se o nové rasy strupovitosti, pravděpodobně zavlečené dovezenými jablky, které způsobují prolomení rezistence (Vf), proto se dnes šlechtitelé snaží o vícezdrojové rezistence. Bohužel, někteří pěstitelé mají rezistenci zafiovanou jako absolutní pojem, magické zaklínadlo na čistá jablka bez stroupků. V některých letech mohou být překvapení nemilá.

Každopádně Vám přeji brzké uzdravení a propuštění do domácího ošetřování.

PS: Když je primář morous, třeba by Vám mohla nějaká mladá hezká sestřička při noční půjčit svůj tablet :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.6.2016 12:46

Já to však pro čistotu ovocnářství dělám rád.Proto nedělám žádné předčasné žebříčky anket

To, pravda, neděláte. Ale předčasné závěry o viníkovi chřadnoucí hrušně ze dvou neúplných fotek si učinit   troufnete. Nemluvě o předčasných obviněních účastníků fóra coby placených agentů školkařských firem. Zřejmě taky pro čistotu ovocnářství.

P.s. Moc dobře, že čeští kluci Admirál s Merkurem těm cizím pinklajdákům a breburkám hezky natrhli řiť. Zas mi přistálo na kontě pěkných pár střížovických dolárků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.6.2016 20:42

Nějakým těm pinklajdákům jsem znovu zkoušel přijít na chuť, ale je to pořád stejné, pravda je, že takové Evelíny byly ještě o level "nemastnější a neslanější". To takové naše Tango je úplně o něčem jiném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika