Příspěvky uživatele - Petr z Olšan

Úroda meruněk 2016, 25.6.2016
Takhle krásně moje Leskora vypadala ještě v pondělí dnes jsem přijel z pracovní cesty a zbyly mi oči pro pláč takřka všechny plody sežrala monilie ještě než stihly změknout, nevím jestli byly trochu poškozené mrazem, ale vypadaly normálně. Monili... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2016, 18.6.2016
Na Leskoře mi mráz nechal tak čtvrtinu plodů a už se vybarvují, Bergeron přežil takřka bez újmy a některé větve budu muset podepřít, aby váhu úrody unesly, jen na Velkopavlovické bych plody spočítal na prstech.Vyškovsko n.m.v. 440m
Hrušeň Wiliamsova onemocnění, 2.6.2016
Jsem na tom podobně loni v říjnu jsem sázel deset stromků z Uh.Ostrohu, s kvalitou jsem byl na první pohled spokojen, vše sázím stejně, velká jáma, do toho směs kompostu totálně roloženého hnoje a svrchní drnovky z povrchu. Vše prosperuje (slivoň... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 1.6.2016
Tak letos za mne zase sklízela plodomorka, loni mi na hrušni Radana zničila v podstatě všechno, letos jsem byl proti svému přesvědčení odhodlán k chemickému boji, ale v kritickou dobu jsem musel pracovně odcestovat a při návratu byla hrušeň v plném... celý příspěvek >
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 10.5.2016
Odolnost Bergeronu můžu potvrdit u mě to odnesla tak polovina plodů, u Leskory tak dvě třetiny a na Velkopavlovické nezůstalo skoro nic, ale na té se mi podepsala dost i monilie stihl jsem postřik Horizonem jen jednou a kvůli větru nebyla aplikace... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 7.2.2016
Máte prosím nějakou zkušennost likvidací plodomorky? Já jsem se jakékoliv chemii na své zahradě vždy vyhýbal, ale poté co mi loní z 99% procent sežrala nádhernou násadu plodů hrušně Radana, s tím musím na jaře něco udělat, protože jestli ti hmyzáci... celý příspěvek >
Hrušeň písečná, 4.2.2016
Já mám takvou zkušennost, cca před patnácti lety jsem jednu asijskou hrušeň zasadil, stromek dostala máma od kolegy v práci s tím, že je to kumoi, netuším na čem to bylo naroubováno, ale stromeček rostl velice pomalu, dnes má cca 4m taková štíhlá... celý příspěvek >
Opět Těchobuzická, 30.12.2015
Mám podobnou zkušennost jako pan Vysloužil, ač mám své čtvrtkmeny Valjevky 15 let staré v dobré poloze, příznaky šarky na listech stále sílí, ale plody jsou stále nádherné jen ta chuť úměrně s projevy na listech jaksi slábne. Nadšení z prvích sklizní... celý příspěvek >
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro sušení, 25.12.2015
Ze svého zatím chudého portfolia zahrady (Hamanova, Gabrovská, Valjevka) suším většinou hlavně Hamanovu, plody jsou menší a drží na stromě do přezrání, suším i Gabrovskou a Valjevku, ale tyto švestky jsou u mne mnohem šťavnatější takže musím odpařit... celý příspěvek >
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro destilaci?, 18.12.2015
Obměňoval jsem část sadu cca před patnácti lety u mě nmv 450 m jižní svah Drahanské vrchoviny v tu dobu byla nabídka odrůd dost chudá takže jsem zkombinoval Hamanovu, Gabrovskou, a v tu dobu novinku Valjevku. Nejlépe hodnotím Gabrovskou i když má... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika