Hrušeň písečná



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
19.8.2017 19:44

Kdo poradí, co je to za odrůdu? Stromek mám třetím rokem, měla to být odrůda zimní. Už se dají jíst. Vloni měl stromek asi tři plody a zralé byly žluté s načervenalými skvrnami. Nejsou rzivé a jsou docela malé. Musel jsem v červnu hodně protrhávat. Šťavnaté, sladké, trochu punčové.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 19.8.2017 20:14
Kuky: Najviac pestovanou skorou odrodou je Nijisseiki, túto odrodu mám a tým Vašim plodom sa dosť podobá (najmä na Vašej 2.fotke). Ale tie ázijky sú si tak podobné a ja ich dopodrobna nepoznám, takže tento tip berte s rezervou. Pripájam ešte fotky s niektorými skoršími odrodami pre prípadné pátranie. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 20:18

To asi fakt nejde poznat. Můj Man Sun Gil vypadá taky tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 19.8.2017 20:21
...a táto tiež. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.8.2017 21:02

Trochu se přikláním k tomu Mansanu. Věrohodná je ta fotka dvou plodů. Na stromku je barva plodů zkreslená, nejsou tak hnědé. Ještě mně napadlo, že se zkusím dotázat prodejce, co měl kdy za ranou sortu. Nejdříve ale musím vypátrat toho prodejce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 21:10

Nevím, proč furt řešej ty opylovače. Když jsem získal před mnoha lety první písečnou hrušeň Kumoi, nikdo to neznal, natož aby rostla někde poblíž jiná. Plody jsem přitom musel protrhávat. Takže se musela opylit běžnou hrušní. Dokonce jadérka v pohodě klíčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.112 (?), 24.11.2017 18:04


Hrušeň Man sun gil jsem zasadil před pěti roky. První rok téměř nerostla a ani se nepřipravila na zimu, takže zůstala částečně narašená. Další rok byl přírůstek pouze půl centimetru a zdálo se že nadobro odejde, protože není na vyšší polohy stavěná. Ovšem předloni zjara vyrazila a vykvetla na podzim předvedla úrodu, která je na připojené fotografii. Vloni odpočívala a letos měla patnáct celkem velkých plodů. Chuťově je dobrá, sladká a hlavněje dobrá i na uskladnění, protože nezahnívá jako jiné hrušky. Při posuzování chuti bychom měli počítat s tím, že čínská hruška nebude mít chuť naší evropské, stejně jko muchovník nechutná jako borůvka a přitom je to také velmi dobré ovoce. Hlavně bychom měli dát stromům čas na řánou aklimatizaci a zakořenění.

Man sun gil
Man sun gil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.11.2017 14:25

Nemyslím si, že se strom aklimatizuje, ani když bu dáme bůhvíkolik času. Golden Delicious jsem aklimatizoval přes 30 let a bylo to houby platné.
   Asijské hrušky obecně jsou dobré zpestření (1 větev stačí), neměly by však zabírat místo našim hrušním. Ty jsou chutnější, a to čerstvé,  ve formě kompotu, křížal povidel i destilátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 25.11.2017 16:20

na kompot bude asi najlepsia wiliamsova caslavka co sa tyka hrušiek a na jablkovy kompot aku odrodu by ste doporučili?dakujem za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 26.11.2017 7:13

Sto lidí, sto chutí. Naše hrušky jsou dobré, ale s chutí si dám i písečnou (asijskou). Právě na sušení jsou skvělé. Jinak MV má zahradu na Vysočině, v drsnějších podmínkách. Ani se nedivím, že některé ovoce mu chutná méně. Třeba některé slivoně. V příznivějších polohách mohou být o třídu lepší. To je to samé, jako by se porovnávalo podtžené ovoce z obchodňáků s tím, co se vypěstuje doma.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika