hrušeň Dicolor



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?)
25.9.2015 11:29

Dobrý den,

je na fotkách hrušen Dicolor? Podle pomologie Richtera má plod baňkovitý tvar a na fotkách má skutečně hrušky víceméně kulovité...



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Dušan Zbořil - (10) - 176.2 (?), 17.2.2008 19:26

Zdravím, 2005 jsem zasadil hrušku Bohemica a Nela, nadm.v. 330 m obě loni již plodily, Bohemica je dobrá, sladká, Nela výborná s medovou chutí. Každopádně dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mona lisa - (13) - 67.218 (?), 20.7.2008 23:19

Viete niekto cim sa opeluje? Staci mi ak mam vedla nej Hardyho a v blizkosti Konferenciu? A ktorym rokom Vam isla do plodnosti? A nemava kamienkovitost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 14.3.2009 19:16

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy by mi mohla poprvé zaplodit hrušeň Dicolor, kterou jsem zasadil minulý rok na jaře. Děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 14.3.2009 23:23

To záleží na čem je naroubovaná, pokud je to pláně, pak si nějaký ten rok počkáte.Navíc z ní asi bude čtvrtkmen, nabo polokmen, nikoliv zákrsek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 15.3.2009 12:20

Dicolor mám naroubovaný na semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 25.9.2015 11:29

Dobrý den,

je na fotkách hrušen Dicolor? Podle pomologie Richtera má plod baňkovitý tvar a na fotkách má skutečně hrušky víceméně kulovité...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 25.9.2015 20:34

Dicolor je asi chuťově nejzdařilejší kříženec z dílny pana Boumy. Má asi jedinou nectnost a to vyšší vnímavost na spálu, kterou podědil po jednom ze svých rodičů červené Holenické. Asi je to chyba, ale celkově nemám chuť a ani potřebu nové odrůdy hrušní pěstovat. Starých kvalitních a dnes neprávem zapomenutých je totiž celá řada a sám mám v nich stále velké rezervy, neviděl jsem a nechutnal ani všehcny odrůdy z Vaňkovy Stovky... O špičkové odrůdě Salisburyho s originální chutí už byla řeč, o jejím opomenutí snad nejlépe svědčí fakt, že můj příspěvek nevzbudil vůbec žádnou reakci a to ani od místních Velikánů...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 25.9.2015 22:13

věřím, že staré odrůdy se i nadále uchovají, doma máme Clapovu a Hardyho m. a nedáme na ně dopustit, samozřejmě, že i nové Dicolor a Bohemicu s Konferencí jsme vyzkoušet museli, je zajimave, ze se snad u nas lepe dari hrusnim nez jablonim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 26.9.2015 10:48

Konference je už poměrně stará odrůda, rok původu tuším 1890 Anglie. Ovšem dnes je to asi nejvíc vysazovaná odrůda na zahrádkách, nebo aspon v polsedních 30 letech byla. Na Hlučínsku chybí v málokteré zahrádce, většinou zákrsek, nebo čtvrtkmen...

 Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 19.7.2016 20:37
Dicolor - "zimná" hruška. Vplyvom dostatku slnka sa Dikolorka už teraz v júli takto pekne vyfarbila. Vizuálne patrí k najkrajším hruškám. Chuťovo podľa mňa len priemer (ak by sme porovnávali so špičkami ako Boscova či Nojabrskaja, tak len podpriemer). Ešte k tým úvodzovkám: Dicolor je deklarovaná ako zimná odroda. U mňa na teplej nížine je to ale skôr neskoršia jesenná, resp. veľmi skorá zimná hruška. Vianoce v pivnici neprežije. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika