Čertova hruška (hnilička)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 222.232 (?) 
27.7.2012 17:31

Tuto hrušku máme na zahradě. Je obrovská - cca 12 m / vyšší než dům/. A když padají ty sladké hruštičky, tak je jich plná zahrada. a s nimi i včely a vosy. Je to každodennínekončící práce sběru skoro celé léto.  Tyto hrušky jsou opravdu dobré hlavně na kvas, pak na náplň do hruškových frgálu a taky je celé zavařuji. Tento strom máme dobrých 40 let a pořád plodí a plodí. Nám ho tu nechali manželovi rodiče, ale každý by si měl rozmyslet, co od toho stromu očekává. Zas taková radost to není. takže doporučuji rozmyslet zasazení na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 43.70 (?), 27.7.2012 20:00

Je nějaký oficiální název této hrušky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 27.7.2012 21:18

Ano, jde o neroubovaný semenáč, kterých bývalo po zahradách hodně.Do menší zahrady se, podobně jako ořešák, nehodí.Zastíní půl zahrady. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.226 (?), 26.8.2012 9:41

Vím o čem mluvíte a nepotěším vás, ta naše plodí nejméně 80let. V době zrání jsou tuny :o) hniličky pod stromem a uklízíme a uklízíme, abychom byli rychlejší než vosy, včely, mouchy, sršni a motýli, protože pak jsou jich taky tuny. Nicméně máme naší hniličku rádi, je připomínkou historie naší rodiny a vím, že uklízely předci a čeká to i potomky. Zaujalo mě však, že jí zavařujete, přijde mi, že je dobrá jen na kvas. Smím poprosit o recepty na zpracovávání? Děkuji, Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.39 (?), 5.1.2014 6:43

Má ju sused a zasahuje až k nám, ale mám ju veľmi rada, v polovici júla nie je veľa ovocia, tak príde vhod.Predminulý rok z nej mal 120 litrov hruškovice.Výbornej teda, vždy dostaneme fľašu ako prenájom :-)).N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 5.1.2014 7:01

není nad dobré sousedské vztahy. Mívali jsme takto švestky, než sousední zahradu koupili noví majitelé a větve přesahující k nám ořezali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.128 (?), 15.11.2015 0:58

zdravim, tak nasla jsem dve fotky, ale bohuzel nemam detail... ta moje hnilicka kolem 150 let


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.128 (?), 15.11.2015 0:59

v plnem kvetu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 14.12.2013 15:52

Také se po ní pídím, jako děti jsme je milovaly, babička je zavařovala i sušila jakokřížalky, jenže celé... na jejich povrchu se udělal povlak sleďoučkého cukru... u nás se jim říkalo prašky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 14.12.2013 16:36

Rozhlédněte se po kraji, těchto semenáčů bývá vidět po kraji ještě dost.Jde o obrovské solitéry ,které jsou z dáli vidět.Většinou jde o letní ovoce, které se mnohdy mladým ani sbírat nechce.Hlavně kvůli bodavému hmyzu.Ten je někdy tak opilý, že ani "domů" na noc nedoletí.Bodat ale nepřestává.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika