Čertova hruška (hnilička)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
10.1.2014 14:04

Tak jsem našel v databázi AOPK jednu lokalitu, kde by měl být 150+ let starý exemplář. Nezbývá než v následujících týdnech vyrazit na průzkum, jestli ji soukromý majitel již neskácel a jsou-li na ní použitelné rouby.

Cestou mám ještě jednu lokalitu s odběrem mišpule německé, tak domů s prázdnou nepřijedu, ale hruška potěší víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 125.240 (?), 10.1.2014 17:50

Na podzim jsem vysadil Muškatelku Šedou na semenáči, jsou to také dlouhověké stromy, 100 a více. Jsem zvědavý jak bude za těch 100 roků vypadat.wink PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 12.1.2014 10:39

Arbia Malenovice rovněž nabízí původní odrůdy hrušek.Semenáče Muškatelky šedé patří mezi nejrozšířenější stoleté hrušky.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.207 (?), 12.1.2014 0:11

Minimálně jedna taková hruška je v Rožnovském skanzenu. Krásný velký strom. Já jsem získal rouby několika odrůd od bývalého vedoucího-ředitele Arboreta v Bílé Lhotě na Bouzovsku. Mapoval staré hrušně v celé oblasti.  Nový ředitel Arboreta by také mohl něco vědět. Ty moje jsou malé stromky, ale za takových 100 let budou nádherné. Už se těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.240 (?), 12.1.2014 9:29

Tak to jsme už dva co se těšíme. Já ji koupil hotovou ve fy Prodej sromků s.r.o. Poslali stromek cca 2,5 m vysoký, s pěkně zapěstovanou korunkou a kořeny. Doufám že ji bude dařit. Do skanzenu na ni můžu jít podívat, mám to kousek popřípadě ochutnat plody až budou zralé(pokud nějaké budou). PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.207 (?), 12.1.2014 19:06

Zdravím, pokud se Vám podaří dostat do skanzenu (Valašské dědině) v době zrání plodů, udělejte prosím fotku a degustaci. Mě se nepovedlo chytit správný čas. Vaši informaci s fotkou všichni rádi přivítají. Úroda hrušek je podle místních dost velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.1.2014 17:53

Zvážíme-li, že na trhu jsou většinou jen drahé dovozové hrušky, pak je tu důvod, proč si všimnout toho, co přežilo staletí.A Hnilička je jednou z nich.Byť na pracharandu nebo na kvas.Vždyť těmto stromům nikdo nevěnuje řádnou péči a přežívají! Jen na ně nezapomínejme, zaslouží si to!  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.193 (?), 7.7.2014 8:35

Tuto hrusen mame na zahrade v Litomericich. Mensi strom, asi 5-6m na vysku. Prave ted konci dozravani - zacal jsem je jist od konce kvetna. Jim je, jen dokud nezacnou vevnitr hnednou, pak uz ne. Jsou dobre, stredne sladke. Je to jedno z nejranejsich ovoci. Daji se susit (staci je nakrajet na 1/4 a susit i s ohryzkem) nebo jist kdyz jsou jeste zelene nebo na lihovinu. Hrusticky jsou vetsi nez ty plane cca 4x5cm. jiri.skoda(zavinac)rb(tecka)cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika