Černání okrajů listů 2., prosím odkaz na atlas chorob Mendelu?



host - 45.252 (?)
14.6.2017 22:21

A rozhodně to není poškození rzí, rez na listech samozřejmě sem tam je, ale to tmavé zaschnutí okrajů listů rez nedělá...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 45.252 (?), 6.6.2017 21:21, zobrazeno: 6481x

Prosím o odkaz na e-atlas chorob a škůdců ovocných stromů od mendelovy univerzity, tuším "Lída", dávala ho před cca 8 lety do vlákna "Černání okrajů listů", ale už tam ani jeden odkaz nefunguje a googl nepomohl. Objevilo se mi masivní černání jen okrajů listů hrušky, ale bez napadení roztoči(listy nejsou svinuté ani s tou kopřivkou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.58 (?), 6.6.2017 23:49

Ráda bych pomohla, ale ten atlas (něco málo z něj mám stažené) na netu již asi není, našla jsem jen tuto stránku, ale tam chtějí přihlášení (tak asi se zaregistrovat a přihlásit), nebo mendelu má také (ale tam spíš neovocné) - vybrat vpravo problém.

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.58 (?), 7.6.2017 0:17

Teď jsem něco našla, jestli to půjde, je to asi z jejich archivu...

           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.127 (?), 7.6.2017 5:51
Nemusí to byť choroba alebo škodca - viď foto. Viac by (možno) napovedali fotky Vašej hrušky. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.154 (?), 7.6.2017 19:46
A aktuálny pohľad na niektoré listy mojej Konferencie. Na prvý pohľad choroba či škodca, v skutočnosti len fyziologická porucha - poškodenie listov slnkom a prúdením teplého vzduchu. Konferencia má k tomuto silnú predispozíciu. Niekoho to ale vydesí a začne postrekovať ostošesť. Zbytočne, o nič vážne sa nejedná. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 14.6.2017 22:18

Zasílám jako zakladatel tohoto vlákna fotky postižené hrušky Dicolor. Zajímavé je, že jsou poškozené hlavně ze severu, takže úpal těžko... výše uvedené odkazy nefungují nebo nejsou na tu původní encyklopedii chorob a škůdců.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 14.6.2017 22:21

A rozhodně to není poškození rzí, rez na listech samozřejmě sem tam je, ale to tmavé zaschnutí okrajů listů rez nedělá...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.206 (?), 14.6.2017 22:50
Bez nároku na neomylnosť: Nepripadá mi to ako choroba alebo škodca. Podľa mňa je to len reakcia listov na mechanické poškodenie - občas mi takto reagujú hrušky na poranenia ktoré na mladých listoch spôsobí veľmi silný nárazový vietor. Ja by som s tým nič nerobil. (Je tam samozrejme vidno zopár ložísk hrdze hruškovej, ale to je iná záležitosť - tiež nezávažná). Úpal teplom to určite nie je. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 15.6.2017 9:25

Máme hrušeň na balkoně a u ní se to též objevilo. Ze strany oslunění a ze směru, ze kterého teď prakticky denně fouká dost silný suchý vítr. Hrozně rychle schne i prádlo po vyprání. Možná by to trochu spravilo přihnojení draslíkem,  Ze tří odrůd na stromku se to týká jen jedné Dekora je chycená, Man-san-gil a ani Děkanka nemají problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika