Už rostou



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 247.200 (?) 
5.5.2014 13:19, zobrazeno: 42733x

Dnes našel kováře, sezóna hřibů začíná.

Jirka


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 5.5.2014 18:12

Nádhera u nás zatím jen smrže podtrnky a začínají májovky ale je dost sucho pokaždé naprší tak 5-10 mm asi jednou za 10 dní a podstromy se to nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 11.6.2014 11:33

Hříbky jsem dnes našel u auta, když jsem na někoho čekal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 25.7.2014 0:24

Dnešní neplánovaná večerní vycházka za obec do bukového lesa čítá houbařský úlovek 75 mladých hříbků a dvouch babek. Vyražte na houby, už opravdu začali růst!smiley







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 26.7.2014 0:46

Páteční odpolední sklizeň: 70 dubových zdravých hříbků a směska jedlých hub. wink Hříbky oproti předešlé sklizni byli o něco větší a hlavně všechny zdravé,až na vyjímky. Předpokládám,že o víkendu budou lesy plné aut a neukázněných houbařů. Alespoň u nás.indecision






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.7.2014 10:02

Ne, né... tak pěkné chřiby poddubáky u nás tak často nemáme.Máme tady převážně smrkové lesy, a hřibovou úrodu jen někdy.Proto si košík většinou plním jinými kvalitními houbami-holubinkami, a hlavně tou jedlou výbornou muchomůrkou narůžovělou-mlask.

Zato se mi už druhým rokem povedl kotrč-z těch tří druhů to bude kadeřavý.Zajimavé je, že rostl u paty smrku, ale nepleťte se, můžete si jen domyslet, že když je mykorhizní s borovicí, a roste u paty smrku, tak tam ty kořeny borovice sapraporte přece jen někde musí být.Podhoubí neničte, protože když se za čas vrátíte najdete na tom místě kadařavou hlávku opět...a možná už letos.

S kotrčem na lžíci -Tahle houba vás otráví, ale žaludek bude spokojeně vrnět.Třebaže zabíjačku letos nebudu dělat, výbornou držkovou polévku s madlovou příchutí poválet na patře,míjející kořen jazyka si neodpustím... mlask.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 29.7.2014 12:55

Teda, hezké.Kotrč jsem už dlouho nenašel.Zdá se, že bychom měli vyrazit do lesa taktéž.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 29.7.2014 23:34

Kotrč je krásný a docela i vzácnost ho najít. Kdysi před x lety nám ho někdo ukázal, že ho našel. To jsem byl ještě malé dítě.

Pondělní sklizeň. Některé hříbky to měli za 5 min. 12 a velké byly červivé. Začínají u nás růst pomalu smrkové hřiby. Denně u nás prudce zaprší a a pak je dusno, že se nedá dýchat. Ideální pro růst hub.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 14.8.2014 11:54

Miluju Vaše příspěvky. Až srdce bolí nad tou nádherou... Jen tak dál. Posílejte a chlubte se - máte čím... Milínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 14.8.2014 12:34

Pane Romane, děláte mi radost. Konečně někdo, kdo nekecá a přizná, že velké hříbky byly červivé. Vždycky mě pobaví, když v televizi ukazují nějaký superobří hřib a šťastný nálezce těch červů sdělí národu, že hřib byl dočista úplně zdravý laugh.

Jinak fotky inspirativní - v sobotu určitě vyrazím, doufám, že budou už i hřiby, zatím jsme sbírali skoro samé holubinky, no a taky jednoho kotrče, poslední dobou už nejsou tak vzácné, jako bývaly dříve. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika