Houby z lesa na zahrade



host - 143.205 (?)
8.12.2009 7:17

Hřib modračka (hřib lipový, hrib sadní, zahradní a pod.) Boletus pulverulentus.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.12.2009 14:29

To je pravda. Jenže Stachy jsou tím pověstné. Hřiby na návsi jsou pamětihodností obce. Kdyby je šlo snadno pěstovat, nebylo by to nic zvláštního. Jenže to tak snadné není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.27 (?), 3.12.2009 15:06

Podle mého názoru je to o místních podmínkách, musí být dodržen druh stromu, musí být dodržena zhruba půda, zhruba vlhkost, zhruba i ostatní podmínky.  Například nechávat přes zimu nějaké listí pod stromy, nesekat často, nekultivovat různými propíchávači půdy trávník atd. Pamatuji hřiby podlipňáky pod lipami u kostela a u nás doma pod lipou, hřiby dubáky na místním výletišti uprostřed vesnice, podtrnky na zahradě pod švestkami. Bohužel to bylo většinou "spící" podhoubí, jednou za několik let při velice optímálních podmínkách pár plodnic vyrostlo a jinak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 3.12.2009 17:14

Podtrnky mám na zahradě taky, ale nikdy jsem neslyšela o hřibech podlipňácích, co to je? U nás pod lipami rostou nejvýš babky. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 8.12.2009 7:17

Hřib modračka (hřib lipový, hrib sadní, zahradní a pod.) Boletus pulverulentus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.30 (?), 8.12.2009 9:09

Tak to už ano, pod jménem hřib modračka je znám, díky za upřesnění. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.35 (?), 26.12.2012 23:13

Mám vyzkoušené. Staré plodnice takové honě měkké se rozmixují v dešťové vodě, u stromu kde je chceme vypěstovat vykopete jamku aby jste se dostaly na kořeny a trochu směsi do ní nalejeme. Poté zahrabeme a čekáme asi 2 roky zda se zadařilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.52 (?), 12.9.2014 13:05

No nevím nevím. My to cca před deseti lety udělali hoodně podobně a sklízíme každý rok s výjimkou jednoho suchého :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.9.2014 14:48

a co tento způsob?...teda já věřím všetkému, čo mi kdo nahovorí, ale toto se mi zdá už za čárou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.9.2014 15:00

no, trochu jim při střihu ujela časová souslednost. Nejprve natočili sběr hub, pak poselkali mimo záběr trávník, a nakonec dotočili aplikaci "osiva" zálivkou na pozemek (kde už léta podhoubí je)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 7.12.2009 16:21

Tuto sobotu jsem nasbírala na zahradě třičtvrtě bramborového košíku hub, opravdu jedlých, pokud se nebojíte lupenatých. Jsou to čirůvky fialové a jsou vážně skvělé. Rostou ve slámovém mulči pod ostružinou. Vyskytly se tam letos prvně docela samy. Jinak na ně chodíme do lesa a už jsem přemýšlela, že zkusím kousek podhoubí přesadit, roste jich hodně a tak bych žádnou škodu nenapáchala. Ale příroda se postarala sama. (A že přesadit jdou, to vím z dětství, rostly nám na kompostě a pak se s kompostem dostaly na záhony, takže jsme je sklízeli společně se salátem.) Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika