Jak granulovaný kravský hnůj



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 172.35 (?) 
3.9.2007 13:11, zobrazeno: 203655x
Prosím jak hnojit granulovaným kravským hnojem. Jestli před podzimní orbou nebo jen mělce zapravit až na jaře a jaké množství.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 13:52
Hnojem obecně se hnojí jednou za 3 roky na podzim. S granulovaným to nejspíš nebude jiné, nevím ale, jak dalece jsou v granulích organické látky mineralizovány.
   Osobně  považuji jako rozumnou alternativu přidávat granulovaný hnůj do květináčů a truhlíků. Do záhonů, políček a ke stromům mi to připadne mrhání penězi. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.35 (?), 5.9.2007 10:33
3 kg hnoje stojí necelých 80 korun a podle tabulky která je na každém sáčku tak je při běžném hnojení asi 3 kg na 1ar, což se mi nezdá zas tak moc. Při intenzivním hnojení v hladové půdě se má dávat až 8 kg na 1ar což už je dost ale když spočítáte dopravu, shánění hnoje /ale kde?/ a práce okolo tak i ty dvě stovky není moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?), 20.1.2008 20:03

Já dávám granulovaný hnůj do truhlíků a po rajčata při výsadbě, ale na větší plochy je to asi dost drahá záležitost. Myslím, že tento druh hnoje je na přímé hnojení rostlin. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.93 (?), 6.11.2008 10:21

Prosím poraďte, kde zakoupím kravský granulovaný hnůj a cenu.Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 6.11.2008 10:41

Koupíte jej tam kde se prodávají substráty a hnojiva pro prostliny.3kg sáček se myslím pohybuje v rozmezí 60 - 70kč.Nabízí ho samo taky obchody typu bau...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.51 (?), 15.11.2008 19:01

Za 60 - 70 korun je nejméně jeden metrák hnoje normálního, pár metráků ručně odvezených od domácího chovatele souseda v kolečku bývá i za dobré slovo nebo pivo a štamprli v hospodě.  Kravský hnůj, granulovaný i negranulovaný přírodní má tu výhodu, že se jím dá hnojit celoročně, protože už je kravami rozmělněný a zfermentovaný. Jenom v létě se musí hnojit před silnějším deštěm, který hnůj rozmočí a rozpustí, takže se po něm nešlape a neroznáší se na podrážkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 15.1.2009 0:09

Granulovaný kravský hnůj je opravdu přepychová záležitost a vynález moderní doby. Nechci vás od nákupu zrazovat - je to dobrá věc když nemáte jinou možnost, ale fůru, kterou potřebujeme občas do zahrady to nenahradí. Podívejte se po inzerátech kde někdy soukromí chovatelé nabízejí hnůj na prodej, někdy i jen za odvoz. Taky jsem četl koňský již napytlovaný. Záleží na vás a na vašem případném pohodlí uhrazeném cenou investovanou do granulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.142 (?), 16.5.2009 8:03

V základech Agrotechniky vždy platilo, že hnůj se musi do 24 hodin zaorat, aby se zachoval obsah živin.Hnojiště se má utužovat, udržovat vlhké. Musí to být hnojiště a né hromady hnoje, kde všechny živiny se vyplaví do podloží, nebo se vypaří.Zbude jen humus.Živiny se musí dodat uměl. hnojivy.

Takže nevím co v těch granulích může být, jen cena.

Dávka chlév. hnoje pod brambory je okolo 40 TUN/ha=100a=10000m2.

Nesmíte věřit všemu co je psáno. Já jsem si letos koupil pytel Výsevního substrátu za 90Kč.  výrob:  Rašelina Soběslav. Na pytli je napsáno:" Semínka jak v bavlnce". Opravdu větší bordel jsem ještě neviděl. Kusy poloshnilých dřev   různá vlákna jako z kokosů atd. Fotky jsem poslal výrobci,-dělá mrtvého brouka.Chtěl jsem si zlepšit zem, na vysetí semínek zeleniny.

Nic mi v tom nevyklíčilo.

To brambory sázím do lepší půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 16.5.2009 8:41

Ano, přesně tak dopadla kamarádka, které můj kompost smíchaný s pískem připadal málo "vědecký" a zakoupila speciální substrát pro výsevy. Doma to pak přebírala jak Popelka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika