Jak granulovaný kravský hnůj



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 172.35 (?) 
3.9.2007 13:11, zobrazeno: 203159x
Prosím jak hnojit granulovaným kravským hnojem. Jestli před podzimní orbou nebo jen mělce zapravit až na jaře a jaké množství.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 13:52
Hnojem obecně se hnojí jednou za 3 roky na podzim. S granulovaným to nejspíš nebude jiné, nevím ale, jak dalece jsou v granulích organické látky mineralizovány.
   Osobně  považuji jako rozumnou alternativu přidávat granulovaný hnůj do květináčů a truhlíků. Do záhonů, políček a ke stromům mi to připadne mrhání penězi. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.35 (?), 5.9.2007 10:33
3 kg hnoje stojí necelých 80 korun a podle tabulky která je na každém sáčku tak je při běžném hnojení asi 3 kg na 1ar, což se mi nezdá zas tak moc. Při intenzivním hnojení v hladové půdě se má dávat až 8 kg na 1ar což už je dost ale když spočítáte dopravu, shánění hnoje /ale kde?/ a práce okolo tak i ty dvě stovky není moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 115.76 (?), 20.1.2008 20:03

Já dávám granulovaný hnůj do truhlíků a po rajčata při výsadbě, ale na větší plochy je to asi dost drahá záležitost. Myslím, že tento druh hnoje je na přímé hnojení rostlin. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.93 (?), 6.11.2008 10:21

Prosím poraďte, kde zakoupím kravský granulovaný hnůj a cenu.Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 6.11.2008 10:41

Koupíte jej tam kde se prodávají substráty a hnojiva pro prostliny.3kg sáček se myslím pohybuje v rozmezí 60 - 70kč.Nabízí ho samo taky obchody typu bau...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.51 (?), 15.11.2008 19:01

Za 60 - 70 korun je nejméně jeden metrák hnoje normálního, pár metráků ručně odvezených od domácího chovatele souseda v kolečku bývá i za dobré slovo nebo pivo a štamprli v hospodě.  Kravský hnůj, granulovaný i negranulovaný přírodní má tu výhodu, že se jím dá hnojit celoročně, protože už je kravami rozmělněný a zfermentovaný. Jenom v létě se musí hnojit před silnějším deštěm, který hnůj rozmočí a rozpustí, takže se po něm nešlape a neroznáší se na podrážkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 15.1.2009 0:09

Granulovaný kravský hnůj je opravdu přepychová záležitost a vynález moderní doby. Nechci vás od nákupu zrazovat - je to dobrá věc když nemáte jinou možnost, ale fůru, kterou potřebujeme občas do zahrady to nenahradí. Podívejte se po inzerátech kde někdy soukromí chovatelé nabízejí hnůj na prodej, někdy i jen za odvoz. Taky jsem četl koňský již napytlovaný. Záleží na vás a na vašem případném pohodlí uhrazeném cenou investovanou do granulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.142 (?), 16.5.2009 8:03

V základech Agrotechniky vždy platilo, že hnůj se musi do 24 hodin zaorat, aby se zachoval obsah živin.Hnojiště se má utužovat, udržovat vlhké. Musí to být hnojiště a né hromady hnoje, kde všechny živiny se vyplaví do podloží, nebo se vypaří.Zbude jen humus.Živiny se musí dodat uměl. hnojivy.

Takže nevím co v těch granulích může být, jen cena.

Dávka chlév. hnoje pod brambory je okolo 40 TUN/ha=100a=10000m2.

Nesmíte věřit všemu co je psáno. Já jsem si letos koupil pytel Výsevního substrátu za 90Kč.  výrob:  Rašelina Soběslav. Na pytli je napsáno:" Semínka jak v bavlnce". Opravdu větší bordel jsem ještě neviděl. Kusy poloshnilých dřev   různá vlákna jako z kokosů atd. Fotky jsem poslal výrobci,-dělá mrtvého brouka.Chtěl jsem si zlepšit zem, na vysetí semínek zeleniny.

Nic mi v tom nevyklíčilo.

To brambory sázím do lepší půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 16.5.2009 8:41

Ano, přesně tak dopadla kamarádka, které můj kompost smíchaný s pískem připadal málo "vědecký" a zakoupila speciální substrát pro výsevy. Doma to pak přebírala jak Popelka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika