Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety



Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?)
18.6.2009 15:46

No tak mi ukažte tu vyjímku, která uvádí že biopotraviny smí obsahovat vyšší množství aflatoxinů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.6.2009 22:10

Během svého profesního života jsem strávila spoustu času v zemích jihovýchodní Asie.Žádná chemie jako hnojivo tam pro místní chudé pěstitele nebyla dostupná, Ncméně ovove a zeleninu jsme obdivovali i konzumovali. Podezřívali jsme je (hlavně v Indii), že používají jako hnojivo lidské výkaly bez rozdílu jako zvířecí, přestože se jim to instituce snažily zakazovat. Všichni, co jsme takovou možnost nebo i nutnost (stravovat se tam) měli, jsme jaksi tušili, že není vše úplně OK :)...a asi jsme si vypěstovali imunitu, že nás jen tak nějaká salmonela nezkolí nebo naopak je to v nás a čeká...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 18.6.2009 6:39

Takže chmurná vize kterou předestřel CH.A. (jediné hovno v kompostu = tvá smrt) asi nebude úplně přesná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 18.6.2009 11:57

Chmurné a zároveň zábavné je jak jste svými perseveracemi limitován, drahý PP´. O kompostování jsem psal co jsem psal, ale to jste asi nečetl:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 22:07

S kouřením souhlasím, jelikož jsem vyšel právě střední školu, řekl bych, že je nejvyžší čas něco dělat s kuřáctvím u mládeže,75% z naší třídy kouří.Přemíra konzumace tuku a cukru také uznávám, ale éčka a podobné fujtajblíky podle mého názoru škodí taky.Rozhodně pro mne nejsou legrační.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 18.6.2009 0:33

Láďo, to je ale u Vás jen otázka VÍRY, stejně si můžete myslet, že Vám škodí měsíční svit a pohled na černou kočku :-))

Bojme se reálných nebezpečí - vy máte extrémní šanci, že Vás, jako většinu čechů zabije infarkt díky nevhodné skladbě (klidně i BIO) potravin. Nejste senilní stařík, který si pamatuje jen desetiletí staré floskule. přemýšlejte.

Legrační jsou obavy z toho co Vám ve skutečnosti nehrozí..

Dám Vám příklad - pokud byste si měl vybrat upečený kukuřičný klas, vybral byste ten, co byl pěstován BIO,  nebo ten co byl geneticky rekombinován, nebo obyčejný, chemicky ošetřený? Který z nich je potenciálně nejnebezpečnější a proč? A který nikoli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 18.6.2009 0:42

No, napíši to asi takto-já upečený kukuřičný klas v lásce zrovna dvakrát nemám, ale když už by to muselo být, nejméně nebezpečný by byl asi bio, ale protože obsahuje hodně soli, škodí všechny.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 18.6.2009 11:40

A jste zcela mimo - třebaže se snažíte dobře si vybrat, díky Brainwashingu zelených fanatiků byste vybral špatně.

Proč? - Zda je kukuřice standardně šlechtěná nebo rekombinantní je jedno. Na kukuřici a výrobcích z ní ohrožuje strávníka nejvíc produkt parazitických plísní, které kukuřici  běžně napadají. Je to takový problém, že na zatížení organismu aflatoxiny z plísní, napadajících kukuřici existují celé výzkumné projekty. Aflatoxiny jsou tvrdě hepatotoxické (jedovaté pro jaterní tkáň) a silně kancerogenní. Je proto důležité napadení plísní eliminovat. A jaké je odolnost kukuřicí vůči napadení plísní? Záleží významně  na neporušenosti obalů klasu, tedy na napadení kukuřice housenkami a dalším hmyzem.

-odolnost vůči zmíněným vlivům a tedy i nasedajícím plísním je nejlepší u geneticky rekombinantních typů, rekombinovaných právě na odolnost vůči škůdcům

- hůře, ale při důsledném chemickém ošetření  přípustně je na tom běžná kukuřice

- nejhůře pak bio :-))

Sůl jako taková je v nadbytku zabiják, ale ta (respektive její množství)  nesouvisí s kukuřičným klasem, ale preferencemi strávníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 18.6.2009 14:34

Mimo jste vy, Alí, máte mozek vymytý fanatickým antiekologismem. Biopotraviny nemají žádné vyjímky co se týče toxinů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 18.6.2009 14:47

Mno, nejdřív než začnete psát myslete, a o problematice si něco zjistěte a načtěte. Je vždy lepší být rychlejší v myšlení, než ve psaní. V opačném případě hrozí pisateli zesměšnění.

A nejsem antiekologický, naopak, ale nezaměňuji v pravdě  "Ekologická témata" s názory pseudoekologických aktivistů , či ekoteroristů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 18.6.2009 15:46

No tak mi ukažte tu vyjímku, která uvádí že biopotraviny smí obsahovat vyšší množství aflatoxinů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika