Banánové slupky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
8.5.2011 9:52

Milá RV, Ferda má podle mě naprostou pravdu. Z konzumovaného ovoce - byť oloupaného - pozřeme nepochybně víc zbytků chemikálií než prostřednictvím kompostu v poměru dvou slupek na metrák listí a trávy.
   Argument o rakovině a neplodnosti plantážníků je, nezlobte se, úplným plácnutím do vody.. Představte si, že u nás je nejvyšší výskyt TBC a rakoviny plic u nezaměstnaných!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 0.20 (?), 7.4.2011 10:59

Děkuji za správnou reakci, neměla jsem na mysli chemický LOUH, to mě ani nenapadlo, ale opravdu výluh.

Také díky za rady, ta chemie ve slupce mě nenapadla. Taky, jak uvádí někdo v diskuzi, jsem četla, že prý ty slupky uvolňují v půdě drasík pro rajčata.Sice něco mám v petkách a zalévám s tím růže, ale asi se na to vyprdnu, akorát se mi hromadí láhve na terase... takže ještě jednou díky za rady.

Jana T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.36 (?), 7.5.2011 14:04

Nevím čím a jak moc jsou banány stříkány, já bych je do kompostu nedala (pesticidy atd se rozhodně za 1 rok nerozloží...). Ani výluh bych nepoužila na nic co je určeno ke konzumaci. Máme, ale výbornou zkušenost s výluhem na zalévámí orchidejí, jsou po něm opravdu nádherné. Takže v zahradě možná na nějaké okrasné květy keře...

Renata V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 7.5.2011 15:50

No to je fakt dobré. Tak banán se nebojí pozřít, ale slupku se bojí hodit na kompost. Předpokládám že ten banán jíte v gumových rukavicích, aby vám jedy ze slupky nepronikly do organismu. A myslíte, že z té slupky nic nepronikne do banánu, že tam je dokonalá membrána?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.36 (?), 7.5.2011 22:54

Asi s Vámi nemá cenu diskutovat :-((, velikost molekul chemického přípravku umožňuje prostupnost slupkou, ale to je pro ferdu mravence asi příliš složité :-). Vstupují tam další faktory na buněčné úrovni, které se mi opravdu nechtějí rozepisovat. Všeobecně se nedoporučuje kompostovat zbytky cizokrajných plodů. U pracovníků na plantážích banánovníků je prokázaný zvýšený výskyt neplodnosti a rakoviny, bez komentáře. Když nic nevím, tak neurážím...

RV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 8.5.2011 9:52

Milá RV, Ferda má podle mě naprostou pravdu. Z konzumovaného ovoce - byť oloupaného - pozřeme nepochybně víc zbytků chemikálií než prostřednictvím kompostu v poměru dvou slupek na metrák listí a trávy.
   Argument o rakovině a neplodnosti plantážníků je, nezlobte se, úplným plácnutím do vody.. Představte si, že u nás je nejvyšší výskyt TBC a rakoviny plic u nezaměstnaných!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
082m - (10) - 224.77 (?), 8.1.2012 18:02

Nemohu častým zaléváním louhem rostlinám uškodit?

zde jste zřejmě zaměnila slovo výluh za louh(namočením banánové slupky vznikne výluh)

Zdravím Vlastimil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.1.2012 9:02

banán jsem nezkoušel, ale pozor na výluh z kopřiv, nutno ředit s vodou a moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 249.108 (?), 19.2.2012 21:46

Včera jsem koukal na film Sedm životů, tam ty slupky radil Will Smith přidávat do záhonu k venkovním okrasným kytkám.

Osobně se mi daleko více líbí představa slupky od banánu spolu s tlející trávou pod sazenicemi rajčat, než hrst umělého NPK z chemické továrny...

Letos to určitě zkusím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 249.108 (?), 19.2.2012 23:06

Tak jsem trochu listoval přes pana Googla a skutečně jsou banánové slupky velmi vhodným aditivem!

Nejčastěji se doporučují pod rajčata společně s vaječnými skořápkami.

Ty se doporučuje převařit, snad kvůli salmonele.

Pod jednu rostlinu 2 slupky od banánu a nadrcené skořápky z 8-12 vajec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika