pivoňky - zaschlá poupata



host - 6.162 (?) 
12.6.2007 11:43, zobrazeno: 14858x
Na podzim jsem přesázela pivoňky. I přes letošní sucho vypadaly dobře, rozrostly se a udělaly spoustu listů i s poupaty. Ale v době kdy už všem pivoňky kvetly měly ty moje pořád jen asi 1 cm velká zaschlá poupata. Je to jen nedostatkem vody nebo to může být nějaká nemoc?Poradí mi prosím někdo? Děkuji Klára
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 186.3 (?), 21.6.2007 10:22
Mně se stalo totéž, i když jsem dostala odkopek brzy na jaře. Lezli mi po poupatech mravenci, mohli je sáním nějak poškodit? Jinak mateční rostlina kvetla jako blázen, i s mravenci....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ewina - (12), 21.6.2007 11:07

Mě se to stává také, letos jsem pivoňky občas zalila a většina vykvetla, jen pár poupat bylo jakoby plesnivých, tak nevím čím to je...myslím, že mravenci jim vůbec nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.234 (?), 27.6.2007 13:21
Zdravim, mam uplne stejny problem, od sousedky jsem dostala odkopek, vytvorilo se hojne listu, ale vsechny kvety skoncily na cca 1-2 cm a zaschly. Trochu jsem se poptala a pry je to tim, ze jsou zasazeny prilis hluboko v zemi, pak pivonka nekvete. Ma byt max. 5 cm vrstva zeminy nad korenovym balem. Takze pozvednout a pristi rok se uvidi :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.82 (?), 27.6.2007 13:46
Hloubkou zasazení to nebude. Jedné se spíš o houbovou chorobu. Mám dvě pivoňky, červenou a růžovou. Růžová touto chorobou často trpí, ale letos kvetla nádherně. Červené naopak asi za 18 let co na místě roste zaschly poupata pouza jednou, a to v loni, kdy byl rok mimořádně příznivý pro výskyt houbových chorob.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 28.6.2007 6:40

Souhlasím, může to být buď pozdními mrazíky, nebo houbovou chorobou (plíseň pivoňková - Botrytis paeoniae a plíseň šedá Botrytis cinerea. Ochrana: odřezání napadených částí a jejich spálení. Rostliny je třeba opakovaně ošetřit postřikem fungicidními přípravky obsahujícími kontaktní a systémové složky. Používají se na jaře při počátku rašení a opakovaně na podzim. Podívejte se na odkazy:

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=3760

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=4493

Tam se dozvíte víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika