pivoňky - zaschlá poupata



host - 182.82 (?)
27.6.2007 13:46
Hloubkou zasazení to nebude. Jedné se spíš o houbovou chorobu. Mám dvě pivoňky, červenou a růžovou. Růžová touto chorobou často trpí, ale letos kvetla nádherně. Červené naopak asi za 18 let co na místě roste zaschly poupata pouza jednou, a to v loni, kdy byl rok mimořádně příznivý pro výskyt houbových chorob.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 6.162 (?), 12.6.2007 11:43, zobrazeno: 14857x
Na podzim jsem přesázela pivoňky. I přes letošní sucho vypadaly dobře, rozrostly se a udělaly spoustu listů i s poupaty. Ale v době kdy už všem pivoňky kvetly měly ty moje pořád jen asi 1 cm velká zaschlá poupata. Je to jen nedostatkem vody nebo to může být nějaká nemoc?Poradí mi prosím někdo? Děkuji Klára
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.3 (?), 21.6.2007 10:22
Mně se stalo totéž, i když jsem dostala odkopek brzy na jaře. Lezli mi po poupatech mravenci, mohli je sáním nějak poškodit? Jinak mateční rostlina kvetla jako blázen, i s mravenci....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ewina - (12), 21.6.2007 11:07

Mě se to stává také, letos jsem pivoňky občas zalila a většina vykvetla, jen pár poupat bylo jakoby plesnivých, tak nevím čím to je...myslím, že mravenci jim vůbec nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.234 (?), 27.6.2007 13:21
Zdravim, mam uplne stejny problem, od sousedky jsem dostala odkopek, vytvorilo se hojne listu, ale vsechny kvety skoncily na cca 1-2 cm a zaschly. Trochu jsem se poptala a pry je to tim, ze jsou zasazeny prilis hluboko v zemi, pak pivonka nekvete. Ma byt max. 5 cm vrstva zeminy nad korenovym balem. Takze pozvednout a pristi rok se uvidi :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.82 (?), 27.6.2007 13:46
Hloubkou zasazení to nebude. Jedné se spíš o houbovou chorobu. Mám dvě pivoňky, červenou a růžovou. Růžová touto chorobou často trpí, ale letos kvetla nádherně. Červené naopak asi za 18 let co na místě roste zaschly poupata pouza jednou, a to v loni, kdy byl rok mimořádně příznivý pro výskyt houbových chorob.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 28.6.2007 6:40

Souhlasím, může to být buď pozdními mrazíky, nebo houbovou chorobou (plíseň pivoňková - Botrytis paeoniae a plíseň šedá Botrytis cinerea. Ochrana: odřezání napadených částí a jejich spálení. Rostliny je třeba opakovaně ošetřit postřikem fungicidními přípravky obsahujícími kontaktní a systémové složky. Používají se na jaře při počátku rašení a opakovaně na podzim. Podívejte se na odkazy:

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=3760

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=4493

Tam se dozvíte víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika