Nocenka



host - 183.254 (?)
29.8.2008 12:14

micuko: díky za odpověď . Nedalo mi to a kontaktovala jsem prodejce, dle jeho informací mi prodali nový druh (prý z Holandska) a jedná se o rostliny s jinými nároky na pěstování: teď hned zasadit, nechat do listopadu narůst zelenou hmotu, seříznout, zamulčovat a počkat na jaro.Prý určitě nevymrzne. V příznivém roce vykvete už koncem května a kvete až do zámrazu. Mám ji v šesti barvách.Poslechnu ho a uvidíme... Pokud se zadaří, máte u mě napřesrok semínka Vy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 183.254 (?), 29.8.2008 12:14

micuko: díky za odpověď . Nedalo mi to a kontaktovala jsem prodejce, dle jeho informací mi prodali nový druh (prý z Holandska) a jedná se o rostliny s jinými nároky na pěstování: teď hned zasadit, nechat do listopadu narůst zelenou hmotu, seříznout, zamulčovat a počkat na jaro.Prý určitě nevymrzne. V příznivém roce vykvete už koncem května a kvete až do zámrazu. Mám ji v šesti barvách.Poslechnu ho a uvidíme... Pokud se zadaří, máte u mě napřesrok semínka Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.8.2008 15:03

No vidím, že je mezi kytkama stále něco nového.Pořád je se co učit.Tak, že děkuji za nabídku, a ať se těm vašim nočenkám daří (ne jen kvůli těm semínkům) Budu se těšit na příští podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.193 (?), 17.3.2009 20:50

Já jsem si před několika lety koupila nocenku - semínka, ohromně rostla, zkusit ji přezimovat na záhoně mě nenapadlo.Letos jsem si koupila v OBI hlízy, asi jsou taky z Holandska. Byla bych ráda, kdyby přezimovala, ale někde jsem četla, že tyto dovozové rostlinky nemusí zimu přežít. Asi na tom něco bude - např. některé chryzantémy koupené na jaře v květináči a přesazené do země přezimují, některé ne. Stalo se mně to i s hebe -  na trhu koupená rostlinka venku přezimovala, ale hebe z Holanska ne. Já si myslím, že tam přece jen jsou jiné klimaltické podmínky. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 17.9.2008 21:19

Ahojky, tak to tu procitam, sama chvala na tuto kyticku.Jeste jsem se nikde nesetkala ani se seminky natoz s hlizama.A to vymetu kdejake kvetinarstvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 1.1.2009 23:31

V r.2008 měli jak semena, tak hlízy (balené po třech) v Hornbachu.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.204 (?), 22.9.2009 19:36

Já nocenky pěstuji už léta je to krásná kytička, ale je nejlépe sebrat semínka a na jaře je vsadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 24.9.2014 21:02


Vybral jse si váš příspěvek, který jste v dávné době napsala a poslala pěknou fotku,  Zajímavé je, že máte tu rostlinku takovou kompaktní. Já jsem koupil 3 mrkvičky a ve květináči mi vyrostla do 1 m. Možná, že jsem to měl sestřihnout a nenechat to vyrůst. do výšky. Semínek mám dost,  ale stejně nevím, jestli tu nocenku mám pěstovat ze semen, nebo z kořenů.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 24.9.2014 23:40

Ono je to skoro jedno, u mne dorůstaly 80cm oboje. Ty z hlíz byly trošku mohutnější, ale zasto uchovávání přes zimu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.45 (?), 1.1.2009 18:23

Nočenka se pěstuje jako jiřinky-vyžadují sluníčko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.74 (?), 24.2.2009 18:29

Je tu spoustu rad jak pestovat nocenky, pridam taky jednu: ja je mam na slunicku, nevyndavam je ze zeme, kazdorocne mi vysemenuji samy, vubec se o ne nestaram, ani v tom nejvetsim vedru je nezalevam pravidelne, jen obcas, jsou stale krasne a plne kvetu.Klidne poslu seminka, bude-li mit nekdo zajem/pouze za postovne/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika