Nocenka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 114.245 (?) 
20.8.2009 11:08

Letos jsem sehnal semena "mirabilis jalapa". Roste perfektně na slunci, barvu mám bílou, červenou a růžovou. Podle diskuse se barvy ze semen zachovají. Chtěl bych rostlinu s barvami na jedné rostlině různými, nebo žíhanou. Může mi někdo poslat pár takových semínek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
sampac - (29) - 165.57 (?), 5.10.2009 3:27

Nocenky pěstuji již mnoho let a viděla jsem jich stovky. Nikdy jsem ale neviděla na vlastní oči nocenku s různobarevnými květy na jedné rostlině. Podle mého názoru je to jeden z tradovaných bludů. Je fakt, že u vícebarevných (mám žluto-červenou a bílo-růžovou) se na jedné rostlině občas vyskytují květy jednak dvoubarevné, jednak i takové, kde jedna z barev chybí (např. žluto-červená a čistě červená na jedné rostlině). Stává se to obvykle buď na podzim (teď mi stále kvetou), nebo i v létě, když je delší dobu chladno. Jiný případ jsem neviděla - kdo to viděl, ať se mi ozve. Jinak nocenky rostou stejně dobře ze semen jako z hlíz, ale u hlíz je výhoda, že je můžeme dát narašit a vysadit brzo po posledních mrazech, takže kvetou dřív než ze semen (příliš časné výsevy přerůstají a dlouho trvá, než po výsadbě zesílí). Velkou výhodou pěstování z hlíz je i to, že mám jasně dané barvy a mohu si vysadit kombinaci jakou chci. Celkově musím dodat, že nocenka je jedna z nejvděčnějších květin a je jednou z posledních kvetoucích kytiček v pozdním podzimu.

Žluto-červená
Žluto-červená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.18 (?), 13.10.2009 17:00
nocenku jsem začala letos pěstovat a mohu jen říci, že bylo krásné na ni chodit za šera, když už mi děti spaly. Koupila jsem si 1 hlízu a 10 semínek a ze semínek mi vyrostly jen 3 nocenky, ale jejich barvy, byly pěkné (červená, tm.žlutá a sv. žlutá) a z hlízy mám tolik semínek tm. žlutá, že je rozdávám sousedům, kteří mi je obdivovali. Včera jsem je už vyryla ze země, i když ještě kvetly, ale přeci jen na horách je zima dříve, tak už musely do uskladnění, tak snad hlízy přežijí a bude se radovat i další rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 13:54

seminka ma nohel garden a to koupite vsude kde mate kaufland nebo tesco, ale jinak na internetu take jsem to videla. tak hodne zdaru..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 6.1.2010 23:09

Já to viděla, fakt bohužel ne u mně -  mě z celýho pytlíčku semen vzešly dvě takové chudinky, že jsem se ani nepokusila je přezimovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 7.1.2010 0:11
no po pravde me z jednoho balicku vylezli vsechny az na jednu ale bohuzel neco na ne prislo a chcipli... tak letos to zkusim znova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 27.3.2010 23:02

já pěstuji nocenky ze semínek i z lonských"mrkviček"ty přezimuji ve sklepě v písku, Rostliny jsou větší a rychleji vyrostou a vykvetou.květy nádherně voní nejlepší je zasadit tam kde večer sedíte.Můžou se pěstovat i v nádobách je to hezká kytička vhodná také na balkony pro ty co nemají zahrádku

nocenka
nocenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tushalay - (7) - 138.82 (?), 31.3.2010 19:09

Rostliny s různobarevnými květy (ve smyslu třeba květy žluté, fialové a zároveň bílé na jedné rostlině) opravdu neexistují. Jedinou možností je ta, kterou jste zmínila, tedy například u rostlin se žlutými květy a fialovým žíháním se na jedné rostlině mohou objevit květy a) jen žluté, b) žíhané, c) z půlky žluté a z půlky fialové, příp. různě pruhované d) jen fialové, přičemž nejčastější jsou možnosti b) a c). Analogicky to platí u rostlin s bílými květy a fialovým žíháním, kde mohou navíc být i přechody různých odstínů od bílé po fialovou. Nikdy se však na jediné rostlině nevyskytují mixy všech u nocenek přítomných barev. Každopádně, samotná barevná variabilita v kombinaci pouhých dvou barev u žíhaných rostlin a nejrůznější promíchávání barev v jednotlivých květech je fascinující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.143 (?), 9.5.2010 23:44

Jak hluboko je třeba vysadit hlízku nocenky? Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.3 (?), 28.8.2014 20:10

mám nocenky z hlíz, opravdu mám na jedné rostlině tmavorůžově kvetoucí pár větví s bílými květy, ale co je zvláštní, z těch bílých se nevyvinou semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika