Nocenka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
4.3.2005 20:10, zobrazeno: 110013x
Koupila jsem si minulý rok,hlízu nocenky,je to moc hezká kytička,která vykvétá až na večer a hezky voní,na podzim jsem ji vyndala ze země.,ale za ten rok narostly dost velké hlízy a tak by mi zajímalo jestli se dají dělit. Jarka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 7.3.2005 18:47
nejlépe se pěstuje ze semen - dají se lehce sebrat z kvetoucí rostliny,jsou černá a poměrně velká
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.234 (?), 31.5.2006 16:13
Nocenky pěstované z loňské hlízy jsou větší a více kvetou, proto bych hlízu ani nerozdělovala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.60 (?), 6.9.2006 16:39
jak donutím nocenku, aby kvetla různobarevně? Mám keřík žluté a keřík červené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.162 (?), 22.8.2007 13:04
Rostlina pěstovaná z hlízy má jednobarevné květy, kdežto ze semen je má barevné. Ze semínek vám vyrostou stejně velké rostlinky jako z hlízy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.245 (?), 29.3.2008 3:28

Ze semínek sice vyrostou stejně veliké jako z hlízy, ale déle to trvá. A co se barev týče, udělal jsem jinou zkušenost. Pečlivě si barvy při sběru semen odděluji a nikdy se mi nestalo, že by se barvy změnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.3.2008 9:40

Dobrý den já minulý rok dostala tři sazenice nočenky vypěstované ze semen a když vykyetly ani jedna nebyla jednobarevná,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.3.2008 9:55

Tak jsem zase tady narychlo jsem to vzala na gogle a tady je jen zkrácený text NočenkaJalapovitá -starobylá letnička s hlíznatými kořeny, zimovat jako jiřiny.Kvete růžově, červeně,bíle, žlutě všechny tyto barvy se mohou objevit na jedné rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.254 (?), 29.8.2008 9:40

před týdnem jsem si hlízy (kořeny) "Mirabilis jalapa" koupila na "živitelce" s doporučením, že je mám teď! vysadit, že jsou vytrvalé, mrazuvzdorné a na zimu stačí rostliny nakrýt rašelinou, nebo mulčem. Dál mi byly doporučeny jako květiny do stínu, či polostínu.

Tady se ale dočítám, že se jedná o letničku, kterou ale mohu zimovat- to znamená pěstovat jako trvalku??, že se pěstuje, jako jiřinky, ale ty chtějí sluníčko a vůbec nesnesou mráz... tak teď jsem z toho jelen :-(...poradí mi prosím někdo, kdo tyto rostliny sám pěstuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.8.2008 9:57

Ahojky, zkuste je zazimovat jako jiřiny.Já to teda nedělám.Nasbírám semínka, na podzim rostliny zlikviduji a na jaře vypěstuji nové sazeničky.Jsou to vděčné kytičky.Polostín jim vyhovuje.Já je letos dala na plné slunce a jsou krásné i tam.nejkrásnější jsou brzo ráno a po západu slunce.Když by něco nevyšlo dejte vědět, domluvíme se a pošlu semínka.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika