Nocenka



host - 4.122 (?)
18.3.2010 10:20

ja jsem si seminka dovezla z chorvatska.tam to roste všude.i v černe hoře.z tama sem si je taky dovezla.seminka si po sezzone posbiřu a na jaro znovu zasadím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 113.64 (?), 27.2.2009 17:01

Dají se normálně koupit semínka. Viděl jsem je třeba v hornbachu. Pytlík stojí asi 20,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.95 (?), 1.3.2009 10:10

Mám Hornbach asi 85km 1 cestu, jinde jsem je ještě neviděla a to prolezu kde co. Moc díky Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.2 (?), 1.3.2009 16:39

Já jsem si je objednala na internetu V kamenném obchodě jsem je ještě neviděla.S pozdravem Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 6.3.2009 21:49

Nocenka na obrázku se mi moc líbí, Ale já jsem si vloni koupila semena v OBI, měla by to být také nocenka, všechny rostlinky vykvetly žlutě, byly nízké asi tak 30 cm, Ani nevím jestly to byla letnička nebo trvalka. Tak nevím, jestli jde o jinou rostlinku, zda je nocenka trvalka i letnička. Díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.141 (?), 15.4.2009 11:09

Poprvé jsem si nocenky všimnul loni na dovolené v Kefalonii v Řecku (to jsem ještě netušil, že se tak jmenuje, ani jak se množí) a přivezl jsem si pár "klacků" domů. Zkoušel jsem ji zakořenit jak ve vodě, tak v zemině, ale nakonec se chytla jen jedna. Dnes už má skoro 1/2 metru a krásně obrůstá. Před měsícem jsem na semínka narazil v prodejně NORMA (mix barev), tak jsem ještě zasel a jsem zvědavý, která bude hezčí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.110 (?), 30.4.2009 19:56

Před pár lety jem dostala rostlinky, nevěděla jsem jak je pěstovat, nasazeným ve volné půdě se zrovna nedařilo, byly malé a kvetly docela pozdě. Další rok jsem je nasadila ze semínek do velkého květináče 27 rozměr asi 12 ks, začala přihnojovat i 3x týdně překrásně se rozrostly, takto to dělám každý rok, mívám je na slunečném místě.Počet rostlinek dávám podle velikosti květináče, ale je to docela na husto. Z hlíz je také pěstuju, dávám je do květináčů, malé tak 3 ks do jednoho,  2leté sadím už každou zvlášť, mívám z nich rostliny i 2m vysoké, proto je mívám u plotu přivázané, přihnojuju je stejně. Rostliny jsou nádherné, semínka stačí vyzrát teť jich přez léto nazbírám i přez 1000, proto je rozdávám, hlízy skladuju tak jak jiřiny, ale taky je většinou rozdám, nechávám si akorát ty co mám už dlouho. Musím si sehnat ty barevné, nebo barvy se mi nějak nechtějí míchat, tento rok chci využít i aktivátory růstu a květu.  U nocenek a muškátů mám heslo Hodně pití a hodně jídla  , tak hodně zalévám a hodně hnojím, podle toho to taky vypadá  tak ať vám to krásně roste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.209 (?), 25.2.2010 9:29

přivezla jsem si semínaka z Kréty a nevím, co s nimi ted, ještě jsem ze semínek nic nepěstovala... kdy mám semínka dát do země a do jaké, ted nebo až později a do kdy musí být v bytě... mám je dát nejdříve každé do kelímku, nebo rovnou více do květináče... a za jak dlouho přihnojovat... jak hluboko je dáte do země a máte nějakou spešl zeminu... šly by pěstovat i v truhlíku nebo vyrostou moc veliké... jak potom až se semínka vyklíčí rostlinka..nějaké zaštipování? a zelévat hodně a hodně hnojit jak píšete:) moc ráda bych je vypěstovala tak se omlouvám za tu smršť otázek:))) děkuju moc Káťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 25.2.2010 21:15

Káťo, semínka můžete vysít v březnu doma do kelímků tak 1,5cm hluboko nebo v dubnu přímo na záhon (nesnáší mráz), aby vyrostla nebo abyste ji přesadila v květnu ven. V kelímcích bych asi nepřihnojovala, max. tak tři zrnka cereritu, až pak venku. Vyrostou dost velké, měla jsem (bez hnojení) rostliny tak 70cm vysoké a 50cm široké. Zaštipovat není třeba, větví se sama.Navíc do podzimu utvoří hlízy (takové "mrkve") tak 25cm do hloubky, když je na zimu uložíte, můžete je pak zjara sázet jako jiřiny.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 18.3.2010 10:20

ja jsem si seminka dovezla z chorvatska.tam to roste všude.i v černe hoře.z tama sem si je taky dovezla.seminka si po sezzone posbiřu a na jaro znovu zasadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.143 (?), 16.4.2010 19:10

Loni v srpnu jsem byla na Hvaru.Nocenky tak kvetly na rumištích ve všech barvách.Nikdo je nezaléval-na plném slunci.Doma jsem je pěstovala ze semen.Rostlina pěkně a dlouho kvete. Má desitky velkých semen.Stačí je posbírat a v březnu vysét.

Anička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika