Kana/dosna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 94.198 (?) 
30.9.2009 13:00

Dobrý den.Můžete mi prosím poradit zda se dají vypěstovat Kany z plodů po odkvětu.Děkuji Olda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 156.247 (?), 30.9.2009 20:03

To nevím a ani bych to nezkoušela. Proč taky. Stačí si vysomrovat od souseda nějaké hlízy. Ten, kdo je pěstuje, tak časem neví co s nimi a rozdává. Nebo koupit nějakou hlízu v zahradnictví a uvidíte na podzim jak se vám pěkně rozmnoží. Hnojit a zalévat a nebudete vědět kam je uskladnit na zimu, co jich budete mít.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.66 (?), 27.11.2009 8:51

Dobrý den, možná to bude hloupá otázka, ale řesto ji položím.Hlízy mám suché, očištěné,ale rašelinu, kterou jsem přivela z obchodu je mokrá.Mám ji nechat proschnout než do ní kany dám a nebo to nevadí?Děkuji.Kozel zahradník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 27.11.2009 18:16

Do žádné hlíny je nedávejte, nechte je odpočívat někde ve sklepě, nebo chladu. Pokud chcete mít trochu náskok s kvetením, tak asi v únoru dejte hlízy do květináče, zasypejte hlínou, občas zalejte a už je nechte někde v chodbě. Ven se dávají až po zmrzlých. Já je opatrně vyklopím, abych nepoškodila narašené puky a dám na záhon. Píšete, že chcete dát rašelinu. I když nejsem odborník, tak rašelinu kupuji jen na rostliny, které ji vyžadují, např. borůvky, rododendrony.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.14 (?), 10.4.2010 19:13

Já dosny vyndavám ze země po prvních mrazících jako jiřiny, hlínu neomývám ani neoklepávám, uložím je do suchého sklepa, na jaře tak v březnu dubnu je dám do květináče zasypu hlínou a pokračuji jako paní Ivana, vysazuji po zmrzlých a musím říct, že se jim daří dobře, nijak je nehnojím.  pilná Karkulka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.90 (?), 26.4.2010 21:16

Chcela by som sa spýtať, ako často ich hnojiť a aké je najlepšie hnojivo, keď,,není k mání žádný slepičinec ani kravinec..." LeaG.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Smékalka - (27) - 200.133 (?), 3.6.2010 16:10

Milý Kozle.Není třeba dávat jen rašelinu, můžete ji trochu rozmíchat z hlínou.Kany nepotřebují speciální péči a itak rostou ja divý.A jak už psal někdo nad námi, příští rok už budete rozdávat.My je pěstujeme ve velkých kýblech na terase, na podzim uřežu a tak jak jsou schovám.Na jaře vysypu z kýblů, proberu hlízy, dám novou hlínu hlízy zasadím.Dělám to už pár let, hodně rozdala, něco vyhodila.Nemusíte se toho bát, je to celkem nenáročná rostlina.Chce jen vodu a občas pohnojit.Přeji vám hodnězdaru při pěstování.Dana

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.154 (?), 15.6.2010 12:30

Milá Dano, taky jsem letos zakoupila hlízu kany, čekala, až vyleze, jenže slimáci byli rychlejší a tak mám jen ožraný koneček a nezbývá, než počkat na příští jaro a zkusit to znova. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 101.154 (?), 16.6.2010 10:57

Hurá hurá, včera večer jsem zjistila, že rostlinka vyrazila nový výhonek, tak teď budu hlídat a sbírat a sbírat... Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Smékalka - (27) - 200.133 (?), 16.6.2010 12:36

Slimáci jsou potvory a letos mají dobré počasí.Dokonce jsem je sbírala u nás na terase mmezi kytkama!!!A to letos poprvé.A ty kany letos blbě rostou.Ale nejen kany.Jindy už je všechno narostené ale letos...           (pořád opakuju to letos, že?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika