Kana/dosna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 106.23 (?) 
27.8.2010 23:32

Dobrý večer,

pěstování kany se věnuji už několik let a dovolím si popsat péči o tyto krásné, exotické,rostliny v průběhu roku z mého pohledu.Po prvním mrazíku, který se na rostlinách projeví povadnutím a ovisnutím listů, vyreju kany ze země, ořežu sonky těsné nad hlízami, celé trsy hlíz mírně oklepu od hlíny,(když zůstane mezi jednotlivými hlízami vůbec nevadí),a uložím do nádob se suchým pískem,(ale může být i rašelina nebo obyčejná hlína) a dám do chladné místnosti (sklep, chodba) ve které nesmí klesnout teplota pod bod mrazu.Během zimy hlízy nevyžadují žádnou péči.Po "zmrzlících" v půlce května trsy rozdělím na jednotlivé hlízy, rány ošetřím dřevěným uhlím a sázím asi 15cm hluboko a 30cm od sebe na slunečnou stranu.Během léta dvakrát přihnojím vykvašenými slepičáky v poměru 1:10 s vodou.Nyní, koncem srpna jsou např. kany s vínově červenými listy vysoké přes 200cm, mají velké, silné hlízy a velké přírustky.Mnoho pěstitelských úspěchů přeje Nami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 48.209 (?), 9.11.2010 19:48

Určitě je zapotřebí na podzim hlízy přenést do tepla podobně jako jiřiny. Osobně ale netuším zda má smysl, pokud se hlízy přenesou včas i se stonky (t.j. před zámrazem) do tepla, je přes zimu udržovat aktivní (v domovské zemi určitě jsou) a na jaře vysadit v našich podmínkách o to větší sazenice a přitom se hrozit toho, že když je někdo přes zimu doma "rozmazlil", bude pak výsledek o to horší anebo se těšit na o to větší úrodu květů. V tom ohledu zase potřebuji poradit já, ;o) Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 10.11.2010 9:34

Dobrý den, canny po ostříhání a vyndání ze země oklepu a nechám oschnout, pak uložím do sklepa jen do lísek. Během dubna zasadím do nádob a teprve až po zmrzlých by se měly sázet ven. Protože jsem netrpělivá, dělám to většinou o hodně dřív. Sázím je jednak jen do nádob a pak přímo do země. Letos jsem je měla vysoké 200 - 300 cm, jedním slovem prostě nádhera!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.162 (?), 12.9.2012 10:06

NO, já nevím, kde jsem udělala chybu. v loni jsem Kanu uložila oschlou nezi noviny do krabice do sklepa, kde je stálá teplota cca 10st.Koncem února, zasadila do velké nádoby několik hlíz, a vzala do veradny.Hezky vzešlo hodně výhonů, měla jsem radost. po zmrzlých jsem dala nádobu na chodník před domem.Vzešlo asi 13 výhonů ve hranatém květináči/ plastvém./, vysokých cca 60cm. tak 4-5 listů do výšky.Květ jsem měla jen jeden.!!! !  dnes je 12.září, listy jsou bledězelené, a žloutnou.!! přihnojovala jsem jí hnojivem společně s muškáty. Mrzí mě to, poraďte, kde byla chyba..zálivka??Má stát ve vodě jakoTrumpeta?? možná byl nevhodný kvetináč? ale vloni jsem jí zaryla do záhonu, a taky nic moc!! mám běžnou zelenou Kanu. Poraďte. DÍKy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.80 (?), 17.9.2012 23:19

dobrý večer,

těžko říci kde je chyba? já nemám zkušennosti se sázením do květináču-ale vím, že to lidi dělávají(mě tato metoda nějak nevyhovuje) Dle mého názoru si myslím, že takovéto květiny patří do záhonu. Já na jaře vezmu zahradní kultivátor, projedu jím záhon a nechám být. Po zmrzlých vsadím cibule canny do země a zaleju. Poté už jenom zalévám, kolikrát tam stojí voda -tudíž si myslí, že zálivkou to u vás nebude. Já je nepřihnojuju hnojivama, jen když jsou tropy jako letos dala jsem nasekanou trávu aby nebyla vyschlá zem. Zkuste vsadit příští rok do větších květináču jaký budete mít uspěch :-) Mě jeden soused poradil, že mám cibule canny přechovávat v papírovém pytly v temnu ve sklepě. Když je vsazuji do země už jsou naklíčené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.145 (?), 4.5.2017 22:58

Dobrý den, koupila jsem si hlízy červenolisté kany a v dubnu zasadila do květináčů. Hlízy vyrašily, na jedné mám už první list velký asi 10 cm. List je ovšem zelený..Zčervená ještě, nebo mi prodali jinou odrůdu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.213 (?), 5.5.2017 1:18

Že prodají jinou odrůdu je úplně běžný, hlavně pokud jde o květ. Už se mě to stálo dvakrát. Někdo je spokojený i s těmi listy.Vetsinou prodávají ty drobnokvete, hlavně pokud to koupíte v nějakém marketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.218 (?), 12.6.2017 15:47

Pokud je světle zelený (taková ta svěží zelená), tak si osobně myslím, že neztmavne. Mám kany s tmavým i světlým listem. Ta tmavá byla skoro černá, pokud nebyla celý den na přímým slunci. Letos ji mám na slunci (od rána do večera to do ní praží) a má ted listy tmavě vínové s tmavě zelenou, čili trochu světlejší, než minulý rok, kdy měla jen pár hodin slunce. Každopádně mi na celodenním slunci roste mnooohem lépe. Moje tmavý kany jsou již při pučení tmavé. A víte třeba název dosny, kterou máte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika