Kana/dosna



host - 101.154 (?)
16.6.2010 10:57

Hurá hurá, včera večer jsem zjistila, že rostlinka vyrazila nový výhonek, tak teď budu hlídat a sbírat a sbírat... Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 94.198 (?), 30.9.2009 13:00

Dobrý den.Můžete mi prosím poradit zda se dají vypěstovat Kany z plodů po odkvětu.Děkuji Olda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 30.9.2009 20:03

To nevím a ani bych to nezkoušela. Proč taky. Stačí si vysomrovat od souseda nějaké hlízy. Ten, kdo je pěstuje, tak časem neví co s nimi a rozdává. Nebo koupit nějakou hlízu v zahradnictví a uvidíte na podzim jak se vám pěkně rozmnoží. Hnojit a zalévat a nebudete vědět kam je uskladnit na zimu, co jich budete mít.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.66 (?), 27.11.2009 8:51

Dobrý den, možná to bude hloupá otázka, ale řesto ji položím.Hlízy mám suché, očištěné,ale rašelinu, kterou jsem přivela z obchodu je mokrá.Mám ji nechat proschnout než do ní kany dám a nebo to nevadí?Děkuji.Kozel zahradník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 27.11.2009 18:16

Do žádné hlíny je nedávejte, nechte je odpočívat někde ve sklepě, nebo chladu. Pokud chcete mít trochu náskok s kvetením, tak asi v únoru dejte hlízy do květináče, zasypejte hlínou, občas zalejte a už je nechte někde v chodbě. Ven se dávají až po zmrzlých. Já je opatrně vyklopím, abych nepoškodila narašené puky a dám na záhon. Píšete, že chcete dát rašelinu. I když nejsem odborník, tak rašelinu kupuji jen na rostliny, které ji vyžadují, např. borůvky, rododendrony.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.14 (?), 10.4.2010 19:13

Já dosny vyndavám ze země po prvních mrazících jako jiřiny, hlínu neomývám ani neoklepávám, uložím je do suchého sklepa, na jaře tak v březnu dubnu je dám do květináče zasypu hlínou a pokračuji jako paní Ivana, vysazuji po zmrzlých a musím říct, že se jim daří dobře, nijak je nehnojím.  pilná Karkulka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.90 (?), 26.4.2010 21:16

Chcela by som sa spýtať, ako často ich hnojiť a aké je najlepšie hnojivo, keď,,není k mání žádný slepičinec ani kravinec..." LeaG.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Smékalka - (27) - 200.133 (?), 3.6.2010 16:10

Milý Kozle.Není třeba dávat jen rašelinu, můžete ji trochu rozmíchat z hlínou.Kany nepotřebují speciální péči a itak rostou ja divý.A jak už psal někdo nad námi, příští rok už budete rozdávat.My je pěstujeme ve velkých kýblech na terase, na podzim uřežu a tak jak jsou schovám.Na jaře vysypu z kýblů, proberu hlízy, dám novou hlínu hlízy zasadím.Dělám to už pár let, hodně rozdala, něco vyhodila.Nemusíte se toho bát, je to celkem nenáročná rostlina.Chce jen vodu a občas pohnojit.Přeji vám hodnězdaru při pěstování.Dana

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.154 (?), 15.6.2010 12:30

Milá Dano, taky jsem letos zakoupila hlízu kany, čekala, až vyleze, jenže slimáci byli rychlejší a tak mám jen ožraný koneček a nezbývá, než počkat na příští jaro a zkusit to znova. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 101.154 (?), 16.6.2010 10:57

Hurá hurá, včera večer jsem zjistila, že rostlinka vyrazila nový výhonek, tak teď budu hlídat a sbírat a sbírat... Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Smékalka - (27) - 200.133 (?), 16.6.2010 12:36

Slimáci jsou potvory a letos mají dobré počasí.Dokonce jsem je sbírala u nás na terase mmezi kytkama!!!A to letos poprvé.A ty kany letos blbě rostou.Ale nejen kany.Jindy už je všechno narostené ale letos...           (pořád opakuju to letos, že?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika