Kana/dosna



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.4 (?)
30.8.2019 17:56

Já je předpěstovávám od ledna/února, pak jdou do skleníku, a po zmrzlých ven. Takto stihnou ještě v témže roce dorůst do větší velikosti a vykvést.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 148.144 (?), 17.1.2019 20:07

Co si vzpomínám, tak po vyklíčení rychle vyrostly asi 15cm, pak nějakou dobu stagnovaly, a v květnu jsem je hodil ven do země. Do podzimu se vytvořily hlízy (dokonce i některé stihly zakvetnout).

Mnozí je pěstují pouze v květináčích, a na léto je přesouvají ven na slunce. Takže přesazujte dle libosti a plánů. Já je měl od zimy tak 3 měsíce v cca 15cm květináči (resp. truhlíku), tu chvíli postačoval, pak už jen v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.76 (?), 17.1.2019 22:01
Moc děkuji za ochotu poradit a za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.90 (?), 27.9.2019 21:53

Dobrý večer. Ještě jednou moc děkuju za ochotu poradit. Musím se pochlubit. Rostlina vyrostla nádherná, několik stvolů a všechny kouzelně kvetly. Netušila jsem, že z jednoho semínka může vyrůst plnohodnotná rostlina. Teď ale budu mít problém hlízu dostat z květináče, bo jsem to opravdu trochu podcenila. S Vaší pomocí mám ale velikou radost z úspěchu. Ještě jednou moc děkuju za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 28.9.2019 7:19

Přestaňte zalívat, nechte hlízy v květináči a po přejití prvními slabými mrazíky odstraňte nadzemní listy. Přes zimu nechte květináč na suchém a tmavém místě, klidně při pokojové teplotě, a nezalívejte. Ve vhodnou dobu na jaře ji probudíte zálivkou a přemísttěním na světlo. Po skončení mrazů ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.106 (?), 30.8.2019 17:02
Dobrý den, chci se zeptat, zda se semena kany sází hned na podzim po sklizni nebo mám počkat až na jaro? Za odpověď předem mnohokrát děkuji. Miluška
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.4 (?), 30.8.2019 17:56

Já je předpěstovávám od ledna/února, pak jdou do skleníku, a po zmrzlých ven. Takto stihnou ještě v témže roce dorůst do větší velikosti a vykvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.106 (?), 30.8.2019 21:46
Děkuji moc za tak rychlou odpověď. Dneska jsem sklidila první semena z rostlin, které jsem letos poprvé objevila v zahradnictví a hned se do nich zamilovala a musela je koupit. Nádherně kvetly, a jelikož ráda experimentuji, zkusím, zda vypěstuji svoje rostlinky. Mnoho štěstí ve Vašem zahradničení přeje Miluška!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.72 (?), 10.3.2022 10:24

Dobrý den,
naložila jsem se semínky, jak jste radil a už se objevily první lístky. Chtěla bych ještě vědět, zda semenáčky vytvoří již během prvního léta hlízu, která je schopná přezimovat někde mimo mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.33 (?), 17.6.2008 21:44

Dobry den rada bych se podivala na vase webove stranky co se tyka kvetiny Kany i fotografii jak ma vypadat a jak ji pestovat.Dekuji Jana Vesela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.118 (?), 13.10.2007 20:18
Mám asi šedesát rostlin Kany. Je to sice nepřesný název, ale berme to tak. Na podzim počkám, až seknou první mrazy. Vyryju to, umyju to (!!!) většinou se mytí nedoporučuje. Roztrhám to na kusy. Podělím sousedy. Každý rok vzdálenější. Rány zasypu popelem ze dřeva, nebo prachem z dřevěného uhlí. Třeba rozdrtím kousek na grilování. Asi to není ono, ale v jednoduchosti je krása. Do bedničky na zeleninu (zelená, plastová, cca15cm vysoká) mám vložku z PVC na podlahu aby rašelina nepropadávala dnem a tam to naskládám. Zasypat rašelinou a šup do sklepa . Teplota cca. 6-10 stupňů. Na jaře po posledních mrazících zasadt a tak pořád dokola. Je to v podstatě plevel, který nesnáší mráz. Asi by neměly zmrznout oddenky v zemi (nebo co to je). Jo a sadím to do lůžka z hlíny a granulovaného hnoje. Deci hnoje na prorytou díru 50x50 cm. Pak to tam vrazím a zaliju. Kvete to ještě dnes. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika