Kana/dosna



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
21.10.2002 10:04, zobrazeno: 234835x
Poradí mně někdo, jak naložit s kanou indickou? Předpokládám, že se mají hlízy na zimu vyrýt a uskladnit, snad podobně jako jiřiny?? Je už nyní vhodný čas nebo mám počkat až po prvních mrazech?
Díky za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 21.10.2002 18:18

Na rozdíl od jiřin, u kterých je záhodno nechat přejít první mrazík doporučuji vykopat kanu - dosnu ještě před příchodem prvních mrazíků a přezimovat ji obdobně jako jiřiny v rašelině. Fotografie a popis pěstování této rostliny naleznete na mé webové stránce.
S pozdravem J. Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hanaper - (19), 23.10.2002 10:52
Pane Hejduk, ráda bych se také dozvěděla něco o pěstování kany. Bohužel jsem se na vaší webové stránce nedokázala správně orientovat. Pomůžete mi? Děkuji předem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.100 (?), 25.5.2006 10:40
Hledej pestovani rostlin - canna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.246 (?), 3.10.2007 1:48
Mohu Dosnu-kanu množit semeny, které se vytvořily na konci rostliny - v květech?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.166 (?), 13.8.2009 15:16

dobry den, mame prvním rokem kanu a zaujaly nás po odkvětu male bobule a v nich semínka. Je to k zasazení, nebo k čemu to slouží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.254 (?), 2.6.2010 15:54
Dobry den, ano, ale semena jsou velice tvrda, takze je potreba vzit smirkovy papir a na obou koncich osmirkovat az se objevi bily obal, pak tri dny macet ve vlazne vode, nejlepe dat na topeni (ne horke) pote se objevi klicek. Je dulezite kazdy den dvakrat vymenit vodu! Klicek udela takovou boticku a pote je date do raseliny, ktera musi byt neustale vlhka. z paty :) pote bude rasit prvni list a ze spicky koreny. docetl jsem se ze semena byla pouzivana i jako kule do predovek :) hodne zdaru, uz jsem jich takhle namnuzil nekolik desitek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.76 (?), 16.1.2019 19:30
Dobrý večer, postupovala jsem podle vašeho návodu. Sice se mi tvrdá semena nepodařilo ani trochu obrousit, jedno přeci pustilo klíček. Už je v v zemině a roste první asi centimetr velký lístek. A co teď dal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 148.144 (?), 16.1.2019 19:40

Počkejte, až přestane mrznout (po zmrzlých), a přemístěte ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.76 (?), 17.1.2019 19:55
Jé, moc děkuji za odpověď. Vůbec jsem to nečekala. :-) Tahle diskuze je tak stará. Takže mám ji normálně pěstovat doma až do května a pak ji přemístit ven. Ale mám ji v docela málem květináčku. A Teda roste zatím jako torpédo. Od včerejška povyrostla o půl cm. Syn litoval, že její růst nenechal snímat :-). Můžu ji časem třeba přesadit? Totiž prvně zkouším že semen, protože jsem několikrát nakupovala hlízy žluté velkokvěté a vždy vyrostla červená drobnokvěta. Loni jsem sklidila pár semínek z městské výsadby. Tak bych byla moc ráda úspěšná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika