Zazimování fíkovníku



host - 20.101 (?)
29.8.2010 10:42

Jak se tak dívám, je to stejný druh jak mám já. Našla jsem, že by to mohl být, podle velkého vykrojení listů Ficus carica " Dalmatien". Je to druhm který by se měl na zimu schovat, protože nesnáší vysoké mrazy. Já jej mám venku. Téměř každý rok zmrzne, ale vždy obraší od kořenů a má i plody. Nezmrzl pouze jedenkrát, když byla taková bezmrazá zima. Fíky já miluju a chtěla bych získat ještě nějakou jinou odrůdu, která by mi nezmrzla. Jsem od Břeclavi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 130.66 (?), 6.11.2009 0:07, zobrazeno: 35839x

Dobrý den,

letos jsem si na zahradu pořídila fíkovník a protože byl již větší zasadila jsem ho rovnou do hlíny na zahradu. Daří se mu a měla jsem 4 moc dobré fíky.

Ted si ale nevím rady se zazimováním... můžete mi napsat čim zabalit a jestli kmen či celou korunu? Jsem začátečník.

Děkuji

Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 11.11.2009 9:02

Jano, naprosto nejjednodušší je kolem keříku udělat "klec" z králikářského pletiva a tu vyplnit suchou slámou, nebo listím, na vršek dát nějaký pytel jako stříšku, aby do toho nepršelo. Klecí myslím stočený pás pletiva. :D

Druhou možností je přihrnout kořeny a keřík obalit bílou netkanou tekstilií či chvojím.

Hodně záleží na místě, kde bydlíš. Jinak je třeba zazimovat fíkovník na Vysočině a jinak například na jižní Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.77 (?), 20.11.2009 14:45

Dobrý den, my jsme letos taky pořídili na zahradu fíkovník a rada ze zehradnictví je"ke kořenům mulčovací kůru a kolem fíkovníku třeba suchou slámu",tak jak to tady již popisuje paní v předchozím příspěvku.Takto balit první tři roky než se pořádně zakoření.Ale pozor jsme z jižní Moravy, takže tu nemíváme tak tuhé zimy.Přeji hodně sladkých fíků.Lubor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.104 (?), 26.11.2009 19:30

Jano,

máme fíkovník asi 40 let - je vysoký asi 2,5m, loni měl 85 zralých plodů, letos spoustu nasadil, ale uzrálo jen 9...dokud byl mladý a ohebný, dělala jsem na podzim rýhu v záhonu, do ní stromek ohnula, zatížila cihlou, zakryla suchými natěmi ze zahrady a zysypala zemí. V posledních letech už nejde ohnout a tak ho dokola obložím suchými natěmi ze zahrady až kam dosáhnu a aby je vítr neodvál, volně obtočím slabou fólií na zakrývání nábytku při malování. Když některé větve, které vyčnívají zmrznou, na jaře je odstraním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 22.7.2010 19:11

Zdravím,

nevíte, co to je za fíkovník? Mám ho z Kruhu.

Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.101 (?), 29.8.2010 10:42

Jak se tak dívám, je to stejný druh jak mám já. Našla jsem, že by to mohl být, podle velkého vykrojení listů Ficus carica " Dalmatien". Je to druhm který by se měl na zimu schovat, protože nesnáší vysoké mrazy. Já jej mám venku. Téměř každý rok zmrzne, ale vždy obraší od kořenů a má i plody. Nezmrzl pouze jedenkrát, když byla taková bezmrazá zima. Fíky já miluju a chtěla bych získat ještě nějakou jinou odrůdu, která by mi nezmrzla. Jsem od Břeclavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 29.8.2010 14:42

Zdravím, v pěstování fíků jsem taky úplná začátečnice, pročetla jsem tu všechny diskuse, ale stejně radši prosím o radu, letos jsem si koupila dva druhy fíků, byly docela malé, ale přes léto vyrostly a na jednom jsou dokonce tři fíky, jeden větší a dva malinké, dočetla jsem se, že je mám dát na zimu do sklepa, nevím ale přesně kdy, dneska jsem je přenesla do skleníku, nevím,jestli se mají nechat třeba doma v bytě, než ty fíky uzrajou, nebo je dát i s nima do sklepa, hlavně kdy, příští rok bych je chtěla vasadit na zahradu natrvalo, mám zahradu hodně teplou a chráněnou, kdy bych je měla na jaře vysadit?poradí mi někdo, moc děkuji, Ella

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.249 (?), 29.8.2010 20:32

Ano, do sklepa jakmile shodí listy, potřebují zimní chlad. Příští rok je vysaďte hned na jaře. Proč jste je přenesla do skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 29.8.2010 22:58

No, myslela jsem si že už je na ně venku zima a aby dozrály plody, tak je mám nechat radši venku až to zimy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 30.8.2010 4:41

Neudělala jste špatně, pokud to pro ně není nějaký teplotní šok a zůstaly O.K. Pak jste na tom dobře a je šance, že i plody dozrají.Hodně záleží na regionu, ve kterém se skleník nachází.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika