nove exoticke ovoce



Stránky: 1,  2   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?) 
7.1.2009 21:24, zobrazeno: 20176x
pekny vecer, koupil jsem si plody čajotu (tropická kedlubna) a salaku (hadí vejce), nemá někdo zkušenosti s těmito rostlinami?díky M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.226 (?), 8.1.2009 10:48

Ochutnal jsem pouze čajot který jsem koupil v tescu za 23kč.Mě nechutnal, manželce hodně a druhej snědla sama.Chutí něco mezi okurkou a kedlubnou, možná utrhnuto čerstvě ze záhonu v jižní am.či kde se to pěstuje tak to chutná jinak takhle nic moc mě to nechutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 8.1.2009 21:47

Čajot se dá pěstovat i u nás stejně tak jako salak. Mam menší skušenosti s čajotem, mám 40 cm rostlinku. Salak bohužel neznám. Čajot jde vypěstovat ze semínka i z plodu, nechte ho někde v teple a on pustí kořeny a celkově zbradavití, dejte ho do země a roste jako okurka. Ale nejde pěstovat venku, jen doma nebo v zimních zahradách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babi.zahrada - (4) - 36.47 (?), 15.5.2009 11:58

Dobrý den, dostala jsem semínka Acokcu vzešly tři a jsou asi 6 cm vysoké, má někdo zkušenosti s pěstováním? muže se vysadit ven? nebo do skleníku? poradte, děkuji Johana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.168 (?), 15.5.2009 12:52
Ano teď už lze vysadit i ven. Náročnost je podobná nakladačkám. Doporučuji pevnou oporu po které se mohou plazit nahoru. Je to zajímavá rarita, ale těch plodů je pak tolik, že člověk neví co s nimi. Dle mého názoru jsou nakládačky lepší lepší zelenina, ale za zkoušku to stojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.164 (?), 22.5.2009 13:09

myslím si, že z exotických ovocí má největší perspektivu Aktinidie kolomikta, aktinidie arguta a jiné druhy, Asimina Triloba
potom Diospyros virginiana, pak Zizyphus jujuba, arbutus unedo-kulturní velkoplodý z Hvaru, eleagnus multiflora a jiné ovocné druhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.88 (?), 1.6.2009 8:46

Acokcu jsme vloni pěstovali na kompostu nataženou na konstrukci jako okurky nakládačky.Rostlo to jako blázen a plodů bylo strašně moc. Zavařovala jsem to jako okurky, mladší plody celé, starší plody jsem půlila a vyndavala semena -jsou tvrdá a velká.Zkoušela jsem to i na způsob plněných paprik (naplnit mletým masem a upéct) ale to nás nijak nenadchlo.Zavařené to chutnalo všem známým.Přeji úspěchy v pěstování Jana.

Jsem od Plzně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 1.6.2009 9:13

Nakládal jsem ačokču společně s okurkami. a paprikou. Ani jednomu se chutí ani konzistencí nevyrovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.39 (?), 24.9.2012 20:52

Kdo má prosím zkušenosti s touhle liánou?Po výsevu, výsadbě,rychle roste avšak po 1/2 roce chybí sebemenší náznak květů a potažmo plodů.Poradí prosím někdo zda se jedná o jedno, dvojdomou rostlinu, musí být dvě rostliny u sebe nebo plodí dalším rokem po vyjmutí hlíz proti zmrznutí ze země?.Na netu jsou názory o množství plodů, u mne je nadměrné množství výhonů a obrovských listů, které pro nedostatek místa ve skleníku jsem poslal ze skleníku po drátěnce, ale zase bez efektů plodů... napadá mne ještě snad vysoká teplota ve skleníku, ale pne se venku kde je klima dle stř.evropských podmínek :-(,na zimu je nutno hlízy ve skleníku ze země vyrýt a schovat?Děkuji za radu, pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 24.9.2012 22:33

Foto by nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika