Noni - morinda citrifolia



host - 112.73 (?)
5.5.2012 11:09

Zistila som, že ju predáva zahradníctvo Laelia. Inak moje semienka zasadené bez zmeny, nevyklíčili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 112.73 (?), 5.5.2012 11:09

Zistila som, že ju predáva zahradníctvo Laelia. Inak moje semienka zasadené bez zmeny, nevyklíčili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 5.5.2012 12:51

Mně taky nic nevyklíčilo. U Laelii jsem objednala dvě rostlinky před třemi týdny. Dodnes rostlinky ani případný mail nedorazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.176 (?), 6.5.2012 14:26

Už som aj ja našiel tento jediný obchod, kde sa to dá zohnať, aj som objednal, ale čaká sa na to údajne aj dva mesiace a na moje emaily s otázkami nereagujú, tak ani neviem či treba dve tieto rastlinky objednať kôli opeľovaniu, alebo sú dvojpohlavné, no neviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 15.5.2012 20:44

Tak dnes přišly měsíc objednané dvě rostlinky noni. Vzorně zabalené, zasazené v květináčcích 8 cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 25.5.2012 12:28

A to oni posielajú ak si objednám dve samčiu a samičiu rastlinku? Toto za boha neviem pochopiť ako to je s opeľovaním u tohto druhu. Lebo ja chcem mať na tom plody kvôli zdraviu a nikto mi na to nevie odpovedať, teda aspoň sa nesnaží. Počítam aj mne o nejaké dva týždne to príde, ak vôbec pošľú. Pred dvomi týždňami som si objednal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 25.5.2012 21:10

Na jednom anglicky psaném webu se mi podařilo vyšťárat, že noni má květy oboupohlavní a tak by měl být váš problém s opylováním vyřešen. Doufám, že jsem to správně přeložila.
Teď už jen rostlinky udržet a přivést do květu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 26.5.2012 12:40

Ďakujem madam. Aspoň niekto mi v tomto konečne urobil v hlave jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 26.5.2012 18:45

Nemáte za co. Víte, asi tolik pěstitelů chtivých noni moc není a tak ne, že by někdo nechtěl odpovědět, ale my zájemci o tuto rostlinu toho moc nevíme (aspoň já ne) a informace nejspíš neumíme najít. Že jsou květy oboupohlavní, jsem náhodou objevila v nějaké krátké diskuzi pod odbornějším článkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 27.5.2012 8:05

Áno, už som to aj ja našiel na jednej zo zahraničných stránok a googlom preložil. Je to tak, tá rastlina sa opeľuje sama, má údajne nepríjemný zápach a chuť, ale jej plody pôsobia prijaznivo nie len na fyzické telo ako také, ale aj na psychiku. Užíva sa to v malých dávkach a má to nežiadúce účinky pri použití z Warfarínom, ktorý ja na potvoru práve musím každodenne užívať. Dnes som to akurát našiel, no iba dobre že viem. Takže Warfarin ráno a Noni večer a má to vyriešené. Nuž, človek sa celý život učí, ako sa hovorí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 27.5.2012 10:27

Tak jo, doufám, že vám rostlinky brzo přijdou, že nabudeme bohaté zkušenosti s pěstováním :-) a hlavně se sklizní :-))) a že si zase popovídáme. Mějte se fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika