Noni - morinda citrifolia



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?)
5.5.2012 12:51

Mně taky nic nevyklíčilo. U Laelii jsem objednala dvě rostlinky před třemi týdny. Dodnes rostlinky ani případný mail nedorazily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 112.73 (?), 5.5.2012 11:09

Zistila som, že ju predáva zahradníctvo Laelia. Inak moje semienka zasadené bez zmeny, nevyklíčili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 5.5.2012 12:51

Mně taky nic nevyklíčilo. U Laelii jsem objednala dvě rostlinky před třemi týdny. Dodnes rostlinky ani případný mail nedorazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.176 (?), 6.5.2012 14:26

Už som aj ja našiel tento jediný obchod, kde sa to dá zohnať, aj som objednal, ale čaká sa na to údajne aj dva mesiace a na moje emaily s otázkami nereagujú, tak ani neviem či treba dve tieto rastlinky objednať kôli opeľovaniu, alebo sú dvojpohlavné, no neviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 15.5.2012 20:44

Tak dnes přišly měsíc objednané dvě rostlinky noni. Vzorně zabalené, zasazené v květináčcích 8 cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 25.5.2012 12:28

A to oni posielajú ak si objednám dve samčiu a samičiu rastlinku? Toto za boha neviem pochopiť ako to je s opeľovaním u tohto druhu. Lebo ja chcem mať na tom plody kvôli zdraviu a nikto mi na to nevie odpovedať, teda aspoň sa nesnaží. Počítam aj mne o nejaké dva týždne to príde, ak vôbec pošľú. Pred dvomi týždňami som si objednal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 25.5.2012 21:10

Na jednom anglicky psaném webu se mi podařilo vyšťárat, že noni má květy oboupohlavní a tak by měl být váš problém s opylováním vyřešen. Doufám, že jsem to správně přeložila.
Teď už jen rostlinky udržet a přivést do květu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 26.5.2012 12:40

Ďakujem madam. Aspoň niekto mi v tomto konečne urobil v hlave jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 26.5.2012 18:45

Nemáte za co. Víte, asi tolik pěstitelů chtivých noni moc není a tak ne, že by někdo nechtěl odpovědět, ale my zájemci o tuto rostlinu toho moc nevíme (aspoň já ne) a informace nejspíš neumíme najít. Že jsou květy oboupohlavní, jsem náhodou objevila v nějaké krátké diskuzi pod odbornějším článkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.43 (?), 27.5.2012 8:05

Áno, už som to aj ja našiel na jednej zo zahraničných stránok a googlom preložil. Je to tak, tá rastlina sa opeľuje sama, má údajne nepríjemný zápach a chuť, ale jej plody pôsobia prijaznivo nie len na fyzické telo ako také, ale aj na psychiku. Užíva sa to v malých dávkach a má to nežiadúce účinky pri použití z Warfarínom, ktorý ja na potvoru práve musím každodenne užívať. Dnes som to akurát našiel, no iba dobre že viem. Takže Warfarin ráno a Noni večer a má to vyriešené. Nuž, človek sa celý život učí, ako sa hovorí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 27.5.2012 10:27

Tak jo, doufám, že vám rostlinky brzo přijdou, že nabudeme bohaté zkušenosti s pěstováním :-) a hlavně se sklizní :-))) a že si zase popovídáme. Mějte se fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika